Rada: Máte červené oči, omývejte vývarem z pampelišek
Rada: Dvě hrsti čerstvých listů pampelišky zalijte 500 ml vroucí vody a 15 minut louhujte. Ráno a večer pijte jeden šálek.
Rada: Na jaře si dopřejte salát z mladých listů pampelišky povzbudí a vyčistí tělo od škodlivin. Přes zimu si uvařte čaj s pampeliškovým medem.
Rada: Uvařte čaj z kořene pampelišky (smetanky lékařské). 250 ml vroucí vody zalijte a nechte 5 minut louhovat.
Rada: Pampeliška pomáhá snižovat počet estrogenů při endometrioze a tlumí bolesti prsů při menstruaci.
Rada: Vytáhněte ze zásob domácí pampeliškový med.
Pomůže vám v odkašlávání, je pomocníkem při zlepšení chřipky, či angíny
Rada: 2 kg cukr krystal
2 ks citron
400 ks hlavičky květů pampelišek
2 l voda
Květy čistě opereme pod tekoucí vodou a vložíme do 4 litrového hrnce. Zalijeme je vodou. Citrony pořádně omyjeme, nakrájíme na kolečka, zbavíme je pecek a přidáme je do hrnce s pampeliškami.
Vše dáme vařit. Od bodu varu vaříme asi 15 minut. Pak necháme směs vylouhout do dalšího dne.
Druhý den směs přecedíme přes plátno do čistého většího hrnce. Do získané pampeliškové šťávy přidáme cukr a za častého míchání směs vaříme 1,5 hodiny, než se med začne táhnout.
Hotový med nalijeme do čistých sklenic a uzavřeme víčkem.
Rada: Na zpomalené zažívání pomůže jíst čerstvá papája.
Rada: Proti uhrům a nečisté pleti pomáhá papája.1 papája a 2-3 lžíčky smetany,dužinu papáji rozmačkáme na kaši,přidáme smetanu a pak naneseme na gázu a na obličej a necháme působit 30 minut.
Rada: Pomůže v začatku zvlhčování puchýřů i vodou , trocha mléka obsahuje látky, které podporují hojení puchýřů.
Rada: Žvýkejte. Ačkoli různých žvýkaček je na našem trhu spousta, zkuste si vypěstovat doma za oknem mátu. Když potřebujete provonět ústa, utrhněte čerstvý lístek a pomalu sežvýkejte. Je to zaručeně dietní recept, v horkém létě vás navíc i příjemně osvěží. A máta v květináči se také neztratí. Bude se hodit i k jiným účelům. Ústní pachy také spolehlivě likviduje čerstvá petržel - a její chuť je navíc velmi příjemná. Chroupete-li syrovou cibuli, děláte hodně pro své zdraví, ale pach, který po ní zůstane je dost nepříjemný. Na vonný dech po cibuli bohužel neexistuje rada, dokonce ani ta babská a tak ji prostě budete muset "vydýchat". Podobně je to s vůní česneku, ale tady babská rada doporučuje rozkousat několik zrnek kávy, vypít sklenici mléka nebo rozžvýkat zelenou petrželku. Zkuste i po cibuli.
Rada: Přiložíme pečenou cibuli na postižené místo.
Rada: Mandlovo-smetanový peeling dodá pokožce, svěží barvu, aniž by ji podráždil. Je proto ideální v případě unavené, povadlé pleti a pupínků.
Rada: Pít 2x denně čaj z pelyňku pravého - zvyšuje obranyschopnost.
Rada: Proti nechutenství a nadýmání pomáhá čaj z pelyňku pravého. 1 lžičku sešené kvetoucí natě spařte čtvrt litrem vody a nechte 10 minut louhovat. Pijte asi 3 šálky denně po jídle.
Rada: Při průjmech a poruchách trávení spařte lžičku sušené kvetoucí natě pelyňku černobýlu čtvrt litrem vody, 2 minuty louhujte a pijte 1 - 3 hrnky denně.
Rada: Při slabozrakosti občas kapejte do očí pelyňkovou šťávu se stejným dílem tekutého včelího medu.
Rada: Pelyňkový nálev zklidní bolesti při žlučníkové kolice. 1 kávovou lžičku zalijte šálkem vroucí vody. Pozor! Nesmíte se předávkovat, hrozí otrava.
Rada: Olej z pepře černého působí antioxidačně a antibakterialně.Podporuje obranyschopnost organismu při vírovych onem.
Rada: Černý pepř podporuje prokrvení pokožky a tím i růst nových vlasů. Koření smíchejte s trochou vody vytvořte směs, kerou vetřete do vlasové pokožky a nechte působit 15min. a opláchnětě.
Celkem záznamů 2458