Rada: Jako prevence, ale i léčba působí všechny druhy ovoce a zeleniny bohaté na vodu, jako jsou jižní plody, kiwi, jahody, třešně, švestky, rajčata a melouny, které ovivňují rychlý pohyb ve střevech.
Rada: Nohy, které se potí a páchnou, kdykoli se zujete, vám dělají nejspíš těžkou hlavu a z ostudy kabát. Babské rady doporučují koupat potící se nohy ve vrbové kůře. Svařte asi tak třicet až čtyřicet gramů kůry v půl litru vody, nechte zchladnout na přijatelnou teplotu a pravidelně nohy koupejte. Nejlépe večer po umytí. Obdobnou koupel si při stejném problému můžete připravit z ořechového listí nebo oplodí.
Rada: Třeba proto, že jste dlouho stáli nebo chodili? Dopřejte svým nohám večerní odpočinkovou koupel. Do zhruba litru vařící se vody vsypte polévkovou lžíci mleté kávy nebo kávových zrn. Nechte přejít varem a počkejte, až odvar natolik vychladne, že do něj bez potíží vložíte nohy-měl by však být co nejteplejší. Nohy koupejte asi dvacet minut. Pokud jste použili mletou kávu, je nutné nohy ještě opláchnout, v obouch případech nohy osušte a pak už jen natřít měsíčkovou mastí. Kávový odvar vylévat nemusíte. Můžete si v něm koupat nohy několikrát denně, ale je potřeba ho vždy přihřát na požadovanou teplotu.
Rada: Selhává vám poslední dobou paměť? Přineste si domů z procházky jasanovou a šípkovou větvičku, obě nalámejte nadrobno a vařte v tři čtvrtě litru vody. Hotový vývar sceďte a užívejte ho po každém jídle po dobu minimálně tří týdnů.
Rada: Nejlepší je čerstvý květ do salátů.
Listy jsou bohaté o vit. C A B D betakaroten, významným zdrojem vápníku, křemíku a draslíku
Rada: Je účinná v boji proti ekzémům, akné a jiným kožním neplechám je list i kořen. Působí jako kožní tonikum
Rada: Dvě hrsti listů pampelišky (smetánky lékařské) zalijte 500 ml vroucí vody a nechte 15 minut louhovat. Pijte 3x denně šálek. Stimuluje organismus k boji s virem.
Rada: Čaj z pampelišky obsahuje látky zvyšující tvorbu moči, čímž usnadňuje rozpuštění a vypuzení kaménku z ledviny. 2 lžičky sušené smetánky lékařské přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut odstát.
Rada: Uvařte si čaj s kořene pampelišky . Nasekáme na malý kousky kořen a zalijeme vřelou vodou a necháme 20 minut louhovat poté přecedíme. Pijeme při potížích.
Rada: Pampeliška nechá pozitivní účinek na vaší pleti. Čistí a omlazuje pleť
Rada: pomáhá smetanka (pampeliška):2 lžičky drobně řezaného sušeného kořene na 1/4 l vody. Necháme přejít varem, 15 minut vyluhovat a přecedíme.
Rada: Kořen pampeličky posiluje funkci jater. Je vhodný při léčení žloutenky
Rada: Stimulant chutí k jídlu . 1 lžička suš. listu spařená vodou. Louhovat 5min. Pijte 3x denně
Rada: Z mladých lístků, můžeme provést očistnou kůru. Po dobu 14.dní jíst denně hrst madych listků, pročistíme tak ledviny. játra a trávení
Rada: Pro čištění krve zlijte 1-2 čajové lžičky sušeného kořene i s listy pampelišky lékařské studenou vodu, zahříjete až k varu a asi 1 minutu vařte. Pijte 2 hrnečky denně po dobu 4 až 6 týdnů.
Rada: Lidé s cukrovkou by se měli s pampeliškou skamarádit, snižuje hladinu krevního cukru.
Rada: Na sluníčkem spálenou pleť -
2 šálky pampelišek spařte vodou. Přidejte 10 dutých stonků, 10 min. louhujte . Tekutinu dejte do rozprašovače.
Rada: Účinky pampelišky ocení žlučníkáři a lidé s horším trávením.
Má příznivý vliv na trávení a onemocnění žaludku
Rada: Natrhejte pampeliškové stonky, nakrájejte a snězte. Je možné je také přidávat do salátu nebo na chleba. Je třeba to dělat denně alespoň 2 týdny.
Rada: Vyhrabejte kořen z pampelišky a jeho mlékem si potírejte bradavice
Celkem záznamů 2458