Babské rady Lékařské diagnózy Éčka Lékařský slovník

Vyhledat v babských radách


Výsledky vyhledávání

Problém: Pivo na poškozené nebo splihlé vlasy

Rada: Pokud si v poslední vodě po umytí vlasů opláchnete vlasy pivem, necháte chvíli působit a znovu opláchnete čistou vodou, budou vlasy krásné, lesklé a vydrží se nemastit...

Problém: Pivo na slabé vlasy

Rada: Promíchejte 50ml vlažného piva bez pěny s vajíčkem.Nechte působit na vlasech 30 minut.Pak umyjte.

Problém: Pivo na vlasy

Rada: šálek piva smícheje s 3 šálkami vody, nechat působit 20min

Problém: Pivo pro lesklé vlasy

Rada: Pivní vlasová kúra z 1 šálku piva na 3 šálky vody.

Problém: Pivo pro objem vlasů

Rada: udělejte si pivni přeliv. Pivo je zdrojem proteinů a vitamínu pro objem vlasů

Problém: Pivo pro zdravé kosti

Rada: Pivo - zdravé množství je 330 ml denně. Zlatavý mok obsahuje křemík, který je nutný i obnově kostí a tkání. Je-li venku velké horko, pijte nealkoholické pivo.

Problém: Pivoňka lékařská na bolest ploténky

Rada: Kořen pivoňky lékařské nasekáme na malé kousky a vymačkáme přes plátěný hadřík. Šťávu smícháme ve stejném množství lihu a necháme 3 dny louhovat na temném místě. Scedíme a mažeme si ploténky.

Problém: Pivoňka na zánět žil

Rada: Použijeme obklad z naklepaných listů pivoňky lékařské, podbělu a slézu. Při těžším postižení použijeme nasekaný kořen kostivalu. Pijeme denně 1 malý šálek čaje z komonice lékařské a mařinky.Osvědčuje se i podupávání na místě.

Problém: Placka z menu a křenu proti kašli

Rada: Na kašel nebo zápal plic uplácejte placku z tmavé mouky, medu a strouhaného křenu a tuto placku přiložte na hrudník nebo lopatky. Před tím raději potřete kůži na tom místě sádlem, protože jinak může křen působit na kůži agresivně. Na jemno nakrájejte cibuli, zalijte ji medem a nechte několik hodin louhovat. Šťávu, která takto vznikne užívejte po lžičkách než kašel odezní. Nastrouhejte a rozetřete křen a smíchejte ho s medem. Užívejte ráno nalačno, hodinu po obědě a večer před spaním po čtvrtině jedné kávové lžičky. Vymačkejte šťávu z jednoho středně velkého citronu a kloktejte ji. Nakonec polkněte. Provádějte 2-3x denně.

Problém: Pleťová maska na mastnou a problematickou plet

Rada: Má lehké antiseptické účinky, čistí a stahuje póry a zároveň pleť příjemně hydratuje a dodává kůži vitamíny. 1 zralé jablko, 1 lžička bílého jogurtu, 1 lžička medu, 1/2 lžičky mleté skořice, 1 lžička ovesných vloček jablko oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle nebo rozmixujeme, přidáme zbylé ingredience a důkladně promícháme v jemnou kašovitou hmotu

Problém: Pleťová maska na mastnou pokožku

Rada: osvěží ji jogurtová pleťová maska s kouskem droždí a lžící rozemletých ovesných vloček

Problém: Pleťová maska na problematickou pleť

Rada: připraví se ze směsi vaječného žloutku, jedné lžíce mléka a kousku droždí.nechte působit 15 minut

Problém: Pleťová maska na suchou pleť

Rada: Tato bohatá a výživná maska je vhodná především na suchou pleť, které dodá pružnost, zdravou barvu a mladistvý vzhled. Obsahuje mnoho prospěšných mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Je vhodná i na citlivou pokožku, v případě mastné či problematické pleti je lepší ubrat nebo úplně vynechat olej 1 zralý banán, 1 vaječný žloutek, 2 lžičky panenského olivového oleje oloupaný banán rozmělníme vidličkou na jemnou kaši, přidáme vaječný žloutek a olej a důkladně promícháme.

Problém: pleťová maska na unavenou pleť

Rada: 1 zralé avokádo, 1 lžička medu, 1 lžička bílého jogurtu, 1 lžička čerstvé citronové šťávy (pro citlivou či alergickou pleť můžeme citronovou šťávu vynechat ) avokádo vydlabeme ze slupky a rozmělníme vidličkou na jemnou kaši, přidáme zbylé ingredience a vše důkladně promícháme

Problém: Pleťová maska na zjemnění pokožky obličeje

Rada: Polévkovou 2 lžíce tvarohu smícháme u mastné a normální pleti s trochou vody nebo mléka, vytvoříme řídkou kaši a necháme ji na pleti zaschnout alespoň 30 minut, pak omyjeme

Problém: pleťová voda

Rada: Oloupeme kousek salátové okurky,nakrájíme nadrobno a prolisujeme přes hadřík.Pak myjeme obličej.

Problém: Plicník lékařský na zahlenění průdušek

Rada: Spařte 2 čajové lžičky sušených květů plicníku lékařského 1/4 litrem vařící vody a nechte 10 minut louhovat. Pijte 3 hrnky denně slazené medem.

Problém: Plíseň na nohou

Rada: Do kastrůlku nakrájíme asi 15 lodyh přesličky, zalejeme slunečnicovým olejem a 6x necháme přejít varem. Nenecháme vařit. Za 24 hodin přecedíme. Plíseň na nohou přemůžete koupelí šalvěje a levandule. Lázeň připravíte tak, že do 2 litrů vroucí vody přidáte hrst šalvěje a půl hrsti levandule. Necháme půl hodinky vylouhovat a poté ponoříme napadené nohy. To opakujeme 2x týdně dokud plíseň nezmizí.

Problém: Plíseň na nohou

Rada: Do kastrolu nakrájejte patnáct lodyh přesličky rolní, zalijte slunečnicovým olejem a vše nechte šestkrát projít varem (déle vařit se nesmí). Potom nechte olej odstát a za 24 hodin ho proceďte. Natírejte jím postižená místa nebo olej přidávejte do koupele na nohy. Připravte lázeň, do 2 litrů vroucí vody přidáte hrst šalvěje a půl hrsti levandule. Necháte půl hodinky vylouhovat a poté ponoříte napadené nohy. To opakujete 2x týdně dokud plíseň nezmizí. Přidejte do trochy vody lžíci jedlé sody a namažte si tím prsty u nohou. Opláchněte je, usušte je a poprašte kukuřičnou moukou.

Problém: Plíseň nohou

Rada: Máte-li sklony k plísním nohou, po koupeli nohy a prostory mezi prsty utřete do sucha a zasypte trochou jedlé sody. Ta pohlcuje vlhkost a pomáhá tak zamezit napadení plísní, která se množí ve vlhkém prostředí. Soda nohy rovněž osvěží a zbaví zápachu.
Celkem záznamů 2458