Rada: Dvě čajové lžičky na půl litru vroucí vody oddenku s kořeny omanu pomůže proti roupům, tasemnici, škrkavkám, rovněž usnadní odkašlávání.
Rada: Třikrát denně na špičku nože prášku omanu, zapijte tekutinou a upraví se klimakterické potíže.
Rada: Polští lidoví léčitelé léčili kašel a nachlazení omanovým vínem.
Připraví se tak, že se 80 g kořene omanu vyluhuje po dobu jednoho týdne v 1 litru červeného vína. Pak se omanové víno přecedí a uloží na chladné místo. Doporučuje se pít dvakrát až třikrát denně po 50 ml. Nejlépe je podávat jej horké.
Problém: Opar
Rada: Pokud trpíte na opary - jezte kvalitní jogurty, které obsahují živé acidofilní bakterie. Je dokázáno, že živé bakterie obsažené v některých typech jogurtů potlačují mhožení viru.
Opar lze potírat mastí z meduňky lékařské - tento aromatický olej obsahuje látky, které viru potlačují.
Jako první lze použít ledovou kostku - na opar se přilotí led, který pomůže zmenšit otok a tak vlastně dočasně uleví od bolesti.
Když se opar pokryje stroupkem, natřete ho vazelínou - aby se předešlo jeho popraskání a následnému krvácení. Při aplikaci je nutné dávat pozor, aby se nezanesla infekce do kelímku - proto to nanášejte po každé novým vatovym tamponkem.
Pokud nemáte právě po ruce naprosto žádné prostředky proti oparu, lze v této nouzi využít ocet, tedy vatový tampon namočený v octu - ocet je kyselý a viry v kyselém prostředím příliš neprospívají.
Problém: Opar
Rada: Několikrát denně přiložit kostku ledu (hlavně v začátcích).
Přikládejte spařený sáček černého čaje.
Po utvoření strupu mažte vazelínou (např. Infadolan).
Potírejte tinkturou z myrhovníku.
Potírejte mastí (olejíčkem) z meduňky.
Rada: Dítě se musí ošetřit co nejjemněji - použijte rozprašovač, do kterého dáte teplou vodu s pár kapkami dětského oleje. Na omývání nepoužívejte dětské mýdlo, ani osušku na utření - použijte vysoušeč vlastů nastavený na nejnižší teplotu s tím, že fén bude foukat asi tak 20 cm od dítěte a hýbejte s tím fénem vpřed a vzad.
Rada: Na oteklá víčka zkuste obklad ze studeného mléka. Vezměte mléko z ledničky, nakapejte na malý kapesníček, přiložte na oči a nechte čtvrt hodinky působit.
Rada: naše babičky vařily čaj z dobromysli (oregano)
Rada: Zpevňujte si na noc ruku v ortéze nebo v podomácku vyrobené dlaze. Stačí vám k tomu obinadlo a kus širšího dřívka nebo vařečka.
Rada: Každé ráno jeden vlašský ořech a lžíce medu.
Rada: Jsou zdrojem draslíku, magnezi zinku a mědi a kyseliny folové. Uklidňují a mají vliv na mozek
Rada: Má silné protizánětlivé působení, antibakterální, zejména proti stafylokům
Při zánětu konečníku a tlustého střeva,
Rada: 10g listů ořešáku rozdrobíme a necháme přes noc vyluhovat ve sklenici vína. Ráno přecedit a nalačno vypít
Rada: Při zánětlivých onemocněních žaludku a střev pijte 2-3 šálky denně čaje z ořešáku vlašského. 2 čajové lžičky sušných listů zalijte čtvrt litrem studené vody, přiveďte k varu a 3-5 minut vařte. Vhodné použít také vně na omývání při kožních chorobách a ekzémech.
Rada: 1 polévkovou lžíci listú ořešáku zalít šálkem horké vody, 10 minut vyluhovat, oplachovat nohy
Rada: Má velké možnosti uplatnění: napravuje poruchy krevního oběhu, má příznivý vliv na onemocnění srdečního systému, prospívá při nízkém krevním tlaku, tonizuje cévy, pomáhá při migrénách a závratích, léčí různé druhy alergií jako např. sennou rýmu nebo kopřivku, pomáhá při astmatických záchvatech. Nedoporučuje se užívat v těhotenství a při silně zvýšeném krevním tlaku.
Rada: 1polévkovou lžíci semen ostropestřece marianskýho rozdrtíme a vaříme 2 minuty v litru vody, poté necháme 20 minut louhovat.
Užíváme 2 až 3x denně.
Rada: Nejen při potížích je důležité čistit tělo, Jeden z pomocníků, který čistí játra je ostropestřec mariánský
Rada: Pokud denně spolknete na špičku nože rozdrcené semeno ostropestře mariánského, vyčistíte si játra.
Rada: Pokud si potřebujete čistit ledviny a aktivovat imunitní systém pomůže spolknutí jednou denně špetka rozdrceného semena ostropestřce mariánského.
Celkem záznamů 2458