Rada: Při bolestech hlavy je vhodné vetřít do spánků a na čelo několik kapek meduňkového nebo mátového éterického oleje.
Rada: Naučte se přerušovaně močit. Nuťte tak vaše svěrače k funkci
Rada: Proti lupům se mi osvědčil balzám ze 2 lžic citrónové šťávy a půl litru vody.Vetřít do pokožky,nechat působit ,pak opláchnout.
Rada: Ovádi, či lidově řečeno hovada, jsou ještě zákeřnější. Po jejich útoku nám na těle mohou zůstat trvalé následky v podobě zbytnělé tkáně či drobných jizviček. Jako prevence je dobré použít zvýšení dávky vitaminu B, který je odpuzuje, stejně jako česnekové či třezalkové aroma.
Rada: Babské rady pamatují i na tak specifický problém, jako je osteoporóza. Na tento neduh, který ohrožuje hlavně ženy po klimakteriu, platí následující nápoj. Do čtvrtlitru mléka přidejte dvě kávové lžičky skořice, lžičku zázvoru a polévkovou lžíci medu. Nezapomeňte pít alespoň jednou denně.
Rada: Na chleba nasypeme trochu skořice a pomalu žvýkáme.
Rada: Protichřipkovou bombu si připravíme takto:
Semeleme ve strojku 20 g česneku,10 dkg křenu,4 dobře umyté citróny i s kůrou a 1 cibulí.Směs vložíme do třílitrové láhve,zalijeme 1 litrem svařené vody a přidáme půl kilogramu pískového cukru.Po čtrnácti dnech scedíme přes plátýnko a nalejeme do láhve.Denně užíváme jednu polévkovou lžíci.
Rada: Bavlněnou plenu namočit do vlažné vody vykroutit, pokapat olejem a slivovicí, položit na hrud,přes plenu dát ještě igelit a na to suchou plenu upevnit proti posunutí a obklad nechat nejlépe přes noc.
Rada: Při průjmu pijte heřmánkový čaj. Tato bylina působí pozitivně proti křečím, a navíc zmírní kontrakce v zažívacím traktu.
Rada: Nejlépe na zastavení průjmu zabírá, když si do dlaně nasypem trochu klasického černého čaje, spolknem, po chviličce zapijeme vodou. :-) vážně to pomáhá.
Rada: Sršní bodnutí je oproti vosímu a včelímu znatelně bolestivější. Sršeň může své žihadlo použít i opakovaně. Pro zdravého člověka není ani opakované bodnutí nebezpečné, ale jsou známi i případy úmrtí. Bodnutí sršní může být nebezpečné pro lidi trpící alergií.
Sršeň má i méně známou schopnost - dokáže jed vystřikovat až na vzdálenost 40 centimetrů (pozor na oči).
Zasažení jedem může někdy vyvolat i zimnici a třesavku, které ale zpravidla během půl hodiny odezní.
Babské rady doporučují ránu ochladit kostkou ledu a v případě přetrvávajících potíží (otok) pokračovat se studenými obklady (mohou být i octové) a místo mazat (Fenistil apod.).
Rada: Používaný do čajových směsí, proti kašli, na pocení, při revmatizmu a jiné nemoci
Rada: Petrklíč- posiluje srdce, působí při zánětech srdečního svalu a mrtvici Má velký obsah vit C
Rada: Prvosenka jarní( petrklíč) se o to postará
Má močopudný, protikřečový účinek .Tlumí záněty, ničí močové kameny. Celkově uklidňuje.
Rada: Květ posiluje nervy, zmirňuje migrénu a bolesti hlavy při nervozitě, je používán při nespavosti
Rada: Zkuste se v předvánočním shonu na chvíli zastavit. Usedněte k šálku dobrého čaje s rodinou nebo se známými .Vyzkoušet můžete třeba jahodový čaj s vanilkou nebo jiny který děla dobrou pohodu.
Rada: Měli bychom jíst rýži,těstoviny,grep,banán,třešně a dušenou mrkev, kterou si nastrouháme, na pánev dáme jen trochu másla a 15minut mrkev na pánvi přehazujeme.
Rada: 1 lžíce plicníku (sušená nať)
1 lžíce přesličky (nať).
Směs přelijeme 1/2 litrem vařící vody, necháme pod pokličkou 15 minut stát. Přecedíme a používáme jako prostředek proti
vypadávání vlasů;
vnitřně užíváme 2krát denně 1 šálek; zevně provádíme obden masáže vlasové pokožky.
Rada: Pít čaj z přesličky. Jednou měsíčně přesličková koupel: na 12 hodin namočit 100 g přesličky v 5 l vody, potom přecedit a vlít do teplé vody ve vaně.
Rada: připravíme si koupel z přesličky - odvar vlijeme do vany, sedíme asi 10 minut-ne déle, potom si záda zabalíme dekou a ležíme alespoň hodinu v posteli.
Celkem záznamů 2458