Rada: - napariť sa nad prasličkou (na 1,5litra vody 8lyžíc prasličky t.j. 4hrste)
Rada: Každý člověk starší 40 let by měl denně výpít šálek přesličky.
A nemoci jako dna, revmatismus a nervové bolesti se mu vyhnou
Rada: Popri teplých kasovitých obkladoch treba na noc prikladať aj parné obklady z prasličky a kloktať čerstvým lipkavcom
Rada: Přeslička připravíme jako čaj.
Rada: Máme křečovité bolesti moč. měchýře, neháme na něj působit přesličku rolní
Rada: 3/4 studené vody,1/2 lžíčky přesličky rolní
Vodu s bylinkou uvedeme do varu,přefiltrujeme a necháme vychladnout,pak 3 x denně vtáhneme každou nosní dírkou .
Rada: pijte čaj z přesličky
Rada: Pokud máte zástavu nebo různé potíže s močením, napařujte se nad přesličkou, nebo zkuste sedací koupel v přesličkovém odvaru. Pak měchýř obložte horkým jílovým obkladem nebo obkladem ze senných trusek.
Rada: Do kastrolu nakrájejte patnáct lodyh přesličky rolní, zalijte slunečnicovým olejem a vše nechte šestkrát projít varem (déle vařit se nesmí). Potom nechte olej odstát a za 24 hodin ho proceďte. Natírejte jím postižená místa nebo olej přidávejte do koupele na nohy.
Připravte lázeň, do 2 litrů vroucí vody přidáte hrst šalvěje a půl hrsti levandule. Necháte půl hodinky vylouhovat a poté ponoříte napadené nohy. To opakujete 2x týdně dokud plíseň nezmizí.
Přidejte do trochy vody lžíci jedlé sody a namažte si tím prsty u nohou. Opláchněte je, usušte je a poprašte kukuřičnou moukou.
Rada: 10 g přesličky, louhujume v alkoholu ,na slunci 14 dní
Rada: Proti zubnímu kazu působí preventivně kúra z přesličky rolní. Zuby čistíme 2 x denně směsi 1 g prášku z přesličky a 1/4 lžičky medu.
Rada: Při zvracení krve, krvácení, nem. ledvin a moč. měchýře, ledvinové kameny, rakovinové vředy
Při zánětu kostní dřeně, hnisavých ranách
plícní choroby TBC
Má skvělé hojivé účinky, příznivě ovlivňuje pevnost cévních stěn, je kalitní antisklerotikum.
Podporuje tvorbu bílých i červených krvinek, zvyšuje plodnost.
Při bolestech bederní páteře přesličková sedací koupel.
Rada: má schopnost zastavovat krvácení a pro úspěchy při vážném onem. ledvin a měchýře
Rada: Česnek nasekáme a dáme do vody s cukrem. Vaříme 10 min, po několika hodinách scedíme.
Rada: 500g sádla, 4 hrstě květu měsíčku zahradního, 1 kuličku borové pryskyřice, 2 lžičky kafru, 100g včelího vosku, 1 hrst květu heřmánku. Připravíme mast, kterou aplikujeme na postiženou oblast.
Rada: Mast : 10 dkg loje, 5 dkg včelího vosku, 3 žloutky, 3 kávové lžičky olivového oleje, 1 dkg kafru v prášku. Lůj s voskem rozehřejeme, a utřeme s ostatními přísadami na mast.
Rada: Do pěkné zavírací sklenice dávejte na střídačku vrstvy růžových lístků (čerstvých) a soli. Nechte asi jeden den uležet. Po odšroubování víčka se celá místnost provoní. Na noc sklenici zase uzavřete. Pro elegantní vzhled můžete sůl třeba obarvit potravinářským barvivem.
Rada: Do 100ml lihu dáme vyluhovat 1žičku hřebíčku a po týdnu použieme jako mazání Na noc si namažeme paže i čelo. Krásně to voní a komáři bzučí u jiné postele.
Rada: 1 l vody přivedeme k varu, odstavíme a dáme tam 1 sáček rozmarýnu, necháme vylouhovat do vychladnutí, pak scedíme přes nějakou látku, přidáme 1 lžící bílého vinného octa. Dáme pak do ledničky a můžeme to používat v rozstřikovači. Nanášíme těsně před vycházkou do lesa.
Rada: Tato ústní voda odstraní bakterie z ústní dutiny a zabrání vzniku zápachu. Dech je pak po dlouhé hodiny svěží.
Do vlažné vody přidáme trochu citrónové šťávy a několik kapek olivového oleje.
Tuto ústní vodu můžeme použít dle potřeby několikrát denně.
Celkem záznamů 2458