Babské rady Lékařské diagnózy Éčka Lékařský slovník

Vyhledat v babských radách


Výsledky vyhledávání

Problém: Podražec křovištní na proleženiny a opruzeniny

Rada: Připravíme si odvar z listů podražce křovištního. Odvar používáme jako obklad na postiženou oblast. Má protizánětlivý účinek.

Problém: Podražec křovištní na zánět průdušek

Rada: Podražec křovištní je jedovatý a smí se užívat jenom na obklad. Použijeme čerstvé listy nebo odvar na obklad, který aplikujeme na postiženou oblast.

Problém: Pohanka na křečové žíly

Rada: 2 lžičky pohanky zalijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut louhovat. Pijte 2x denně.

Problém: Pohanka na modřiny

Rada: 2 lžičky drcené pohanky zalijte 250 ml vroucí vody a pijte 2x denně. Vhodně je zařadit pohanku do jídelníčku jako přílohu - zpevňuje stěny cév.

Problém: Pohanka na snížení tlaku

Rada: Uvaříme si nálev s pohanky nejlépe s kvetoucí nati. 2polévkvé lžíce na 1/2 l. vody. Užíváme 2x denně 1 šálek.

Problém: Pohanka proti křečovým žilám

Rada: Na jídelníčku si zařiďte během měsíce hodně pohanky a krup

Problém: Pohyb pro jednodušší vstávání

Rada: Pokud vstáváte ráno s obtížemi, zkuste si zacvičit už v posteli, pomalu rozhýbejte všechny svaly, hlavu skloňte dolů a pomalu zas dozadu, vlevo, vpravo..potom ramena, atd., uvidíte, vstávat se vám bude daleko lépe...

Problém: Poloha při pálení žáhy

Rada: Lehnout si na levý bok, kdy žaludeční šťávy nemohou proniknout do jícnu.

Problém: Pomeranč proti nadýmání

Rada: sladké pomeranče mají vliv na plynatost a poruchu trávení a zmírňují nevolnost. Pusobí na nervovou a zažívací soustavu

Problém: Pomerančová kůra na posílení zubů

Rada: 40 g chemicky neošetřené pomerančové kůry,30 g sušených listů máty peprné a 10 g mořské soli,kůru omyjeme,nastroháme,necháme uschnout,mátu rozmělníme,vše se solí smícháme,dáme do uzavíratelné dźy se zašroubováním a při čištění zubů dáme trochu na kartáček.

Problém: Pomerančová maska

Rada: Smíchaná pomerančová šťáva s medem působí na pleti protivráskově

Problém: Pomerančová maska proti vráskám

Rada: Na vrásky- dvě lžíce pomerančové šťávy smícháme se dvěmi lžícemi medu a rozetřeme na obličej.

Problém: Pomerančový džus proti volným radikálům

Rada: Pomerančový džus - zdravé množství je 300 ml nejlépe po obědě. Po vydatných hlavních jídlech zabrání čerstvě vymačkaný pomerančový džus tvorbě volných radikálů. Ty poškozují cévy a mohou vést až k infarktu.

Problém: Popenec břečťanolistý

Rada: Podporuje činnost žlučníku, podporuje moč. sesty, podporuje trávení. Působí hojivě, při lehkých onem. dýchacích cest

Problém: Popraskané paty

Rada: Na suché a popraskané paty, které trhají punčochy a bolí je tu rada: večer po umytí teplou vodou si namažte postižená místa rozkrojeným citronem a do postele si navlečte ponožky. Po několikerém opakování bude pokožka jemná, hladká a měkká. (Aby překrojený citron déle vydržel, kápněte na talířek trochu octa a citron na něj položte.) Popraskané ztvrdlé paty budou opět vláčné, pokud si je budete drhnout pemzou nebo jiným odstraňovačem ztvrdlé kůže a každý večer po mytí si nohy namažete obyčejnou lékařskou vazelínou. Další možnost je: v lékárně si koupíme čistou neparfémovanou vazelínu, po umytí promastíme nohy a navlečeme mikrotenové sáčky jako ponožky. Ráno budeme mít nohy vláčné jako mimino. Navíc se zahojí i drobné oděrky. Vazelína je také dobrá na spáleniny. Za 10 minut je po bolesti a po více aplikacích se kůže krásně zahojí.

Problém: Popraskané paty

Rada: Na suché a popraskané paty, které trhají punčochy a bolí je tu rada: večer po umytí teplou vodou si namažte postižená místa rozkrojeným citronem a do postele si navlečte ponožky. Po několikerém opakování bude pokožka jemná, hladká a měkká. (Aby překrojený citron déle vydržel, kápněte na talířek trochu octa a citron na něj položte.)

Problém: Popraskané rty

Rada: Pravidelně potírejte rty vazelínou (např. Infadolan). Potírejte olivovým olejem. Potírejte olejem z propíchnuté tobolky vitaminu E. Potírejte medem. Potírejte kokosovým máslem. Kupte si balzám na rty se včelím voskem.

Problém: Posilující čaj

Rada: Třeba se vám bude hodit recept na posilující čaj, který vás postaví na nohy. Vezměte dvě stě gramů řebříčku, truskavce, máty a šípku, sto padesát gramů kozlíku lékařského, po sto gramech meduňky, přesličky, mateřídoušky, fenyklu a divizny, a padesát gramů heřmánku. Bylinky důkladně promíchejte, nejlépe rukama. Na jeden šálek čaje odeberte kávovou lžičku směsi a spařte ji čtvrtlitrem vody. Klidně ho pijte několikrát denně, můžete si ho připravit do zásoby. Tento čaj posiluje organismus, osvěžuje a bystří smysly.

Problém: Potíže s hlasivkami

Rada: Máte-li potíže s hlasivkami vyzkoušejte ohřátou vincentku s mlékem v poměru půl na půl.

Problém: Potraviny proti nespavosti

Rada: Doporučují se mořské ryby, které obsahují mastné kyseliny a tato látka podporuje zdravý rytmus spánku a bdění. Také jogurt k večeři je chutnou medicínou proti nespavosti. Šťáva z karotky a hlávkový salát obsahují substance, kteér celkově uklidňují a podporují spánek. Častgěji konzumovaný celer nebo celerová šťáva vás tychle zbaví nespavosti. Naši předkové věřili jablkům. Věděli, že dvě až tři jablka přred spaním uklidní.
Celkem záznamů 2458