Rada: Následující babská rada slibuje, že vás zbaví pálení žáhy natrvalo:
Potřebujete k tomu kyselou smetanu a výdrž. Doporučuje se totiž užívat smetanu při potížích po lžičkách po tři dny, ovšem jako jediné jídlo. Takto byste měli zkonzumovat až pět sklenic kyselé smetany.
Rada: Kysané mléčné výrobky - tedy jogurty, kefíry, acidofilní mléka je důležité i pravidelně jíst. Působí preventivně.
Rada: Mléčné kysané výrobky obsahují tzv. probiotika, která ovlivňují střevní mikroflóru. Snězte 2x denně jogurt. Zkusit můžete i kapsle z lékárny.
Rada: Po dobu 5 dnů přikládáme obklad z kysaného zelí na hodinu.
Kysané zelí se nesmí jíst.
Rada: Čerstvé kysané zelí (ne sterilované či následně zavařené) obsahuje nejen potřebnou vlákninu, ale i probiotika. Doporučují se 3 lžíce po snídani, případně vypít 250 ml šťávy z kvašeného zelí.
Rada: Na horečku zabírá i u malých dětí potírání zápěstí či přikládání obkladů z kyselého mléka při současném přikládání tvarohu na plosky nohou.
Rada: Kyselé mléko zjemní pleť a vybělí ji. Nebo mléko s limetkou.
Rada: V období, kdy je zvýšený výskyt infekcí, jezto hodně kyselého zelí. Nejlepší je prý bílé.
Rada: Kyselina citronová obsažená v citronové šťávě urychluje obměnu povrchových vrstev pokožky. 2x skvrny potírejte půlkou rozříznutého citronu.
Rada: Kyselina listová, která je bohatě obsažena ve špenátu, je doporučena těhotným ženám pro zravý vývoj plodu.
Rada: Kyselina mléčná jemně odstraňuje svrchní vrstvu kůže a zesvětluje pigmentové skvrny (např. podmáslí).
Rada: Do půl litru svařené vody, vmícháme 2 - 3 lžíce kysličníku a touto směsí vyplachujeme ústa a kloktáme.
Rada: Nakapat do ušního kanálu naředěný 3% kysličník - 1 díl kysličníku, 1 díl vody (nejlépe destilované, možno i převařené), nechat působit, dokud nepřestane tvořit pěnu. Ve vlastním uchu je slyšet silné šumění. Až šumění ustane, ucho obrátit na druhou stranu. Potom ucho vyčistit vytřením pouze vnější část zvukovodu, nezasahovat dovnitř.
Rada: Pro čištění krve v dermatologii na odstranění kožních nečistot a strupů pijte čaj z lebedy zahradní. Spařte čajovou lžičku sušené kvetoucí natě 250 ml vroucí vody a 10 minut louhujte. Pijte 1 až 2 šálky denně.
Rada: Na opary je dobré použít nejdříve zubní pastu a pak stále vysušovat francovkou.
Rada: K ledovému obkladu použijte kostky ledu nebo třeba mražené jídlo. Dejte to do sáčku, ten obalte ručníkem a přikládejte na natažený sval.
Rada: Postižené místo ledujte.
Rada: samozřejmě, že je potřeba vyhledat lékaře, nicméně bolest i zánět lze rychle utišit, když si na zápětí přiložíte sáček s ledem zabalený do tenkého ručníku. Necháme působit 10 minut a přikládat 1x za hodinu.
Rada: Na počínající vřídek přikládejte každou hodinu na 2 až 3 minuty kostku ledu.
Rada: Při krvácení z nosu cucejte kostku ledu. Zároveň si udělejte studený zábal krku - krvácení se rychle zastaví.
Celkem záznamů 2458