Rada: Na zvláčnění kůže je také velmi dobrá bramborová kaše. Nesolte ji a naneste ji ještě teplou na ruce. Nechte působit a smyjte jemným mýdlem.
Rada: Domácí maska vyhlazuje, osvěžuje a hydratuje. Oloupejte a uvařte jednu bramboru, nastrouhejte ji, přidejte žloutek a tolik mléka, aby vznikla hustá kaše. Dobře promíchejte a teplou hmotu naneste na obličej a krk. Nechte působit 20 minut, poté smyjte teplou vodou.
Rada: Vodu po vařených bramborách přelijte do misky a nechte vychladnout. Potom do ní ponořte ruce asi na pět minut. Tato koupel pokožku rukou vyhladí a vyživí, bramborová voda totiž obsahuje velké množství škrobu. Pak ruce osušte a nakrémujte.
Rada: Bramborový zábal - nastrouhejte syrové brambory, vymačkejte z nich šťávu, dejte do igelitového sáčku a přiložte jako obklad.
Rada: Uvaříme několik brambor ve slupce, vodu slijeme a rozmačkáme a hned vmícháme asi 1/2 ks strouhaného křenu. Touto směsí naplníme pytlík a vložíme na bolavé místo.
Rada: Pokud vás prostě bolí záda, aniž byste přesně věděli kde, zkuste horký bramborový zábal k uvolnění ztuhlých svalů. Uvařte šest brambor, horké je zabalte do pleny či utěrky, přes látku rozmačkejte vidličkou nebo lžící a vše přiložte na bolavé místo.
Rada: Zkuste plátky syrových brambor: na bolestivá kolena či ruce přiložte čerstvé brambory a nechte asi 20 minut působit.
Rada: Zkuste brambory: obsahují bílkoviny, škrob, vlákninu, vitamin C a vitaminy skupiny B, draslík, hořčík, zinek a mangan. Teplá koupel se škrobovým mazem (z bramborové moučky) přinese úlevu unaveným, suchým a rozpraskaným chodidlům. Dvě lžíce bramborové moučky smíchejte s menším množstvím teplé vody, aby vznikla lepivá hmota. Tu pak přidejte do mísy s vodou a ponořte do ní chodidla na 10 minut. Opakujte minimálně jednou za týden.
Rada: Má mimořádně pozitivní vliv na snížení rizika rakoviny prostaty. Zvýšená konzumace této zeleniny, snižuje počet nemocných.
Rada: Zvyšuje vitalitu, nejlepší protistresovou zeleninou. Měla by se konzunovat 3x týdně. Bohatství vitamínu C pomahá v zimních měsících čelit nachlazením
Rada: Bílé krvinky a jiné imunitní látky vyzbrojuje proti bakteriím a virům čerstvé ovoce. Ideální jsou citrony, grapefruity, pomaranče, kiwi, jablka, hroznové víno, černý bez, rybíz a angrešt. Lepší je jíst dužinu než jen pít vylisovanou šťávu, protože ochranné látky v dužině zesilují léčivý účinek.
K ochraně a obnově sliznice jsou dobré karoteny - obsažené např. v mrkvi, rajčatech, špenátu, brokolici, meruňkách, broskví.
Důležité je také hodně pít, nejlépe ředěné ovocné šťávy.
Rada: Broskve rozmačkat, přidat ušlehany bílek, případně přidat mouku. Smýt po 20min. Vyhlazuje vrásky a dodává broskvovou barvu
Rada: Zelenina z čeledi brukvovitých (například brokolice, hlávkové zelí a kapusta kadeřavá) brání utváření k karcinogenních látek.
Rada: Brusinky a rybíz, sklenka džusu denně.
Rada: Při infekci močových cest pijte brusinkový džus, jezte sušené brusinky nebo kompot.
Rada: Půl litru brusinkového džusu denně ve dvou dávkách pomáhá rozpouštět vápníkové kameny.
Rada: Brutnák kúra s kapslemi brutnákového oleje.
Rada: Hrst čerstvých květů brutnáku přelijte čtvrtlitrem vroucí vody a nechte deset minut louhovat. Každou hodinu vypijte jeden doušek.
Rada: Břečťan - připravte si čaj z listů břečťanu, který má stejně jako česnek protizánětlivé účinky, mluví se o něm jako o přírodním antibiotiku. Lžičku listů břešťanu a lžičku heřmánku zalijte 300 ml vroucí vody a nechte osm minut louhovat. Pijte vlažný dvakrát denně.
Rada: Břečťanové lístky rozmačkáme na šťávu a přikládáme na nemocnou tkáň, rozpouštějí tuk a pomáhají proti celulitidě.
Celkem záznamů 2458