Rada: Na afty je nejlepší sníst hrst borůvek ,pomáhají čerstvé i kompotované
Rada: Nať a sušený plod borůvky je velmi šetrný v dětskému tělíčku. Samotné sušené plody můžeme rozvařit na řídkou kaši a tu maličkému dávat po lžičkách. Pokud se rozhodneme pro čaj, přelijeme vroucí vodou nať borůvky a drcený plod, přidáme heřmánek květ a sléz-list a květ. Dáváme vlažný po lžičkách, pokud zvrací, jinak může pít na průjem mnoho tohoto čaje, kolik chce.
Rada: při průjmu snězte hrst sušených borůvek a heřmánkový čaj
Rada: Borůvky- snižují hladinu krevního cukru (působí podobně jako inzulín), užívají se při žaludečních a střevních poruchách, jsou zdrojem vitamínu a tříslovin.
Rada: Průjem zastaví borůvky naložené v cukru.
Rada: Okamžitě na bouli přiložte studený obklad. Následně využijte sáček s nějakou mraženou zeleninou a ten přitiskněte. Na boule na hlavě je dobré přitlačit plochý, kovový, chladný předmět.
Rada: Skúsime si na hrčku prikladať slivkový lekvár (čistý bez cukru) zmiešaný s bravčovou masťou (bez soli) v pomere 1 diel masti a 1 diel lekváru. Prikladať aspoň 2 mesiace.
Rada: zlikvidovat bradavice bezbolestným způsobem - sehnat od včelaře čistý propolis kašičku tu rozmělnit nanést na bradavici. Přelepit leukoplastí asi na týden až dva podle velikosti a pak se celá vyloupne i s kořenem
Rada: Obklad - nastrouhejte brambor, pokapejte olivovým olejem a nahřejte.
Rada: Na opuchlé oči přiložte nastrouhaný brambor zabalený v čistém kapesníku.
Na opuchlé oči můžete přikládat i plátky okurky.
Rada: Na opuchlé oči přiložte nastrouhaný brambor zabalený v čistém kapesníku
Rada: Nastrouhejte si bramboru.Strčte do ní prst a zavažte.Nechte působit minimálně dvě hodiny.Přestane v něm škubat a rána se zhojí.
Rada: Syrový strouhaný brambor zabrání otokům a pomáhá hojit.
Rada: bramboru dejte do mikrovlnky, rozpulte ji a zabalte do hadříku.
Když vychladne, tak že je možno jí vít do ruky, přiložte na 10min k oku
Rada: Na uhry je dobré potírat obličej syrovým plátkem brambory.
Rada: Nakrájejte umytou a oloupanou bramboru a na noc ji ponořte do sklenice studené vody. Vodu z brambory ráno vypijte.
Rada: Za časů našich prarodičů se hrnec s vařícími se brambory prakticky nesejmul z plotny. Byly pokrmem pro lidi i potravou pro hospodářská zvířata. Při potížích horních cest dýchacích se doporučoval rychlý a jednoduchý lék. Nemocnému se radilo, aby několikrát denně vdechoval páry z brambor, které se vařily ve slupce.
Rada: Pokud pociťujete tlak a bolest v nosních dutinách, může to být příznak zánětu. V tom případě uvařte bramborovou kaši, ovšem bez másla - zřeďte jen mlékem. Ještě horká kaše (co nejvíce to jde) přijde do utěrky, kterou si obalíme nos. Jakmile kaše vychladne, můžete postup opakovat. Bramborová kaše rozpouští hleny a ulevuje od bolesti.
Rada: Uvařenou bramboru rozmíchejte s mlíkem na kaši.Přidáme pšeničnou mouku a vznikne hustá pasta.Necháme působit na rukou 10 minut a pak smyjeme teplou vodou a namažeme.
Rada: Na zvláčnění kůže je také velmi dobrá bramborová kaše. Nesolte ji a naneste ji ještě teplou na ruce. Nechte působit a smyjte jemným mýdlem.
Celkem záznamů 2458