Rada: Snězte lžičku burákového másla a máte po ní
Rada: Zakašlete - při silném kašlání se zvýší tlak v hrudníku, který pomáhá vrátit srdce do správného rytmu. Také můžete zkusit nafouknout balonek.
Rada: Máta, arnika, rozmarýn
Dodávají tělu příjemnou vůni a působí svěže
Rada: Sušený květ černého bezu, sušené jablečné slupky, kand. cukr, med. Zalijeme horkou vodou. 7 min. louhovat
Rada: Bylinkový obklad - smíchejte 50 g heřmánku, 25 g kostivalu, 25 g majoránky, 50 g pískavice a 25 g kerblíku. Jednu lžíci směsi přelijte 250 ml studené vody, přiveďte k varu a minutu povařte. Zchladlý odvar používejte k obkladům.
Rada: Doporučené bylinky pro boj s akné.
Meduňka: dezinfekční a regenerující účinky, pleť zklidní a zároveň osvěží
Šalvěj: protizánětlivé účinky a hojící účinky, zkliďnuje pleť
Z bylinek doporučuji vytvořit masky nebo silné vývary na omývání pleti.
Rada: Pomáhá čaj ze směsi bylin a to kořen chebdí, list břízy, plod jalovce po 25g. Uvaříme si čaj a během dne 3 až 4 šálky vypijeme.
Rada: Proti kašli je výborný bylinný čaj. Smíchejte sušené květy divizny malokvěté, proskurníku lékařského, podbělu a anýzu. 2 lžičky směsi zalijte 1/4 l vroucí vody a 10 minut louhujte. Pijte 2-3 šálky čaje slazené medem.
Rada: Na posílení srdce pomáhají masáže nebo koupele s kafrem,tymiánem,mátou,šalvějí.
Rada: zkuste bylinkové čaje-třezalka, nebo meduňka, lipvý květ nebo tymián, oslaďte lžičkou květového medu
Rada: Pokud máte bolesti pomůže Vám např. třezalka, kopřiva dvoudomá nebo měsíček lékařský ve formě čajů, kapek ...
Rada: Do koupele nohou přidáme smrkové jehličí,rozmarýn a eukalypt,vše podporuje prokrvení,nejlépe začít vlažnou vodou a pak pomalu teplotu zvyšovat.
Rada: Popenec břečťanolistý, zlatobýl, bříza, vřes, přeslička, rdesno, bazalka, pýr plazivý.Čaj z bylinek pijeme hojně jak jen sneseme teplý z termosky
Rada: Pijeme čaj z kopřivy, zeměžluče, vachty třílisté a pukléřky islandské, případně šťávu z č. kopřiv. 2 až 3 šálky denně.
Rada: Šalvěj, yzop, heřmánek, sléz, ořešák, máta. Bylinky připravíme jako čaj a vlažným výluhem si vyplachujeme ústa a krk. Používá se při zánětech dásní, nosohltanu a angíně.
Rada: čaj: Rozrazil lékařský, jinan dvoulaločný, hloh jednosemenný - plod, jmelí bez bobulí, routa vonná, řebříček. Kvůli routě užíváme jen v akutních potížích, nejdéle po dobu 3 týdnů. Poté na tři týdny vynecháme a můžeme začít znovu.
Rada: Boj organismus se zánětem podpořte čajem ze směsi kmínu, fenyklu, tymiánu, bobkového listu, majoránky a kopřivy. Od každé byliny 1 polevkovou lžíci. Lžičku směsi zalijte 250 ml vroucí vody, přeceďte a posypte špetičkou zázvoru. Pijte 2x denně.
Rada: Směs bylin: nať yzopu, nať popence břečťanolistého po 25g, sléz maurský 50g, podběl 30g. Uvaříme si nálev a pijeme 3x denně po šálku.
Rada: violka 10g,
pýr 10g,
měsíček 10g,
zlatobýl 10g,
truskavec 10g,
Vrchovatou čajovou lžičku čaje přelít 1/4 l vroucí vody , 10-15 min. vyluhovat - scedit!
Rada: Květ zlatobýlu obecného, list břízy, nať medvědice nebo vřesu, lusky fazolu bez plodů, nať přesličky. Byliny zalijeme vroucí vodou a pijeme velké množství čaje po dobu tří týdnů. Čaj si ráno připravíme do termosky, aby zůstal teplý po celý den.
Celkem záznamů 2458