Rada: Pokud trpíte špatně se hojícími vředy, spařte 1-2 lžičky sušených květů měsíčku lékařského 1/4 litrem vroucí vody a pak 10 minut louhujte. Používejte na obklady a koupele.
Rada: používejte krémy s měsíčkem lékařským
Rada: Spaříme květy měsíčku, scedíme a vmícháme do sádla. Vše stejným dílem . Aplikujeme na postižené místo.
Rada: přidávejte si do čaje měsíček lékařský
Rada: Do 1/4l. 120 stupňů teplého oleje přidáme 20 - 30 g měsíčkového květu a půl hodiny mícháme. Odstavíme a druhý den vylisujeme do láhve. Potíráme postižená místa.
Rada: Měsíčková mast - rozpustě 250 g vepřového sádla bez soli, přidejte 2,5 hrnku nasekaných listů a květů měsíčku lékařského a nechte vzkypět. Odstavte a ponechte dva dny odležet. Poté opět rozehřejte a přes plátno přeceďte. Mast můžete koupit i v lékárně.
Rada: Spaříme 2 polévkové lžíce květů měsíčku v malém množství vody, přidáme 1 polévkovou lžíci sádla. Vzniklou kaši přikládame na postižená místa.
Rada: Mast měsíčku lékařského (koupíte v lékárně). Nebo si uvařte silný odvar na obklady - 1 lžíce byliny, 250 ml vroucí vody, 10 minut louhovat.
Rada: Měsíček lékařský skvěle působí na činnost žlučníku a jater, má desinfekční a hojivé účinky
Rada: 1 lžičku měsíčkové tinktury zamícháme do sklenice vody a tímto potíráme tamponem místa postižená akné.
Rada: Potírejte měsíčkovou mastí.
Rada: sa dá ľahko vyliečiť nechtíkovou masťou. Poznámka: Ak má niekto odpor k bravčovej masti, na prípravu nechtíkovej masti môže použiť dobrý rastlinný tuk. Aby masť ostala pri tomto spôsobe prípravy hladká, pridáme v teplom stave do hmoty trochu oleja.
Rada: několikrát denně v silné vrstvě měsíčkovou mast,překrýt pak obvazem,na noc
Rada: Mazání domácí měsíčkovou mastí pomáhá k lepšímu hojení a zpevňuje postiženou oblast. Během dne si vetřeme mast do kůže a v klidu necháme působit.
Rada: Měsíční čaj - týden před menstruací pijte tři šálky denně. Připravte si směs ze sto gramů řebříčku obecného, padesáti gramů heřmánku, padesáti gramu chmele otáčivého, padesáti gramů sporýše lékařského. Dvě lžičky směsi přelijte 250 ml vroucí vody a nechte louhovat.
Rada: 1.Pokuste se napít vody ze vzdáleného okraje skleničky (doporučuji v pláštěnce). Nebo pít vodu z hrnku po malinkých doušcích tak, že začnete u ucha hrnku a pomalu upíjíte dokola až dojdete zase k uchu z druhé strany.
2.Snažte se co nejdéle zadržet dech a opakujte tak dlouho, dokud se nepodaří škytavku zastavit.
3.Pokud se snažíte škytavku zastavit, seďte nebo stůjte, přecházením a vrtěním se škytavka zhoršuje.
4.Vdechování vydechnutého vzduchu: k ústům a nosu si přitiskněte sáček asi 1 min vydechujte a vdechujte do sáčku. Nikdy nepoužívejte plastový. Vypadá tato metoda trochu směšně, ale ta mi zabere pokaždé, když už všechno selže. Jen rodina, pokud se k tomu namane, má zábavu.
Rada: Když se objeví náznaky migrény vypijte šálek horkého čaje z řebříčku.
Rada: Nejčastěji za migrénu mohou změny počasí (tlaku). Hodně účinný je čaj z řebříčku, který se musí pít velmi horký. Také pomáhá citronová šťáva. A též pomůže alespoň půlhodinový odpočinek v tmavé ne moc vytopené místosti, kam nepronikne žádný hluk.
Rada: Snězte 2 gramy mletého zázvoru.
Uvařte si čaj z 20 gramů květů mučenky nebo z 20 gramů květů a listů rozmarýnu - zalít litrem vody a nechat 15 minut louhovat.
Masírujte si čelo a spánky mátovým olejem.
Zkuste silnou černou kávu s dvěma lžičkami cukru.
Rada: Vypijte 1 a půl až dva kvalitní minerálky denně.
Celkem záznamů 2458