Rada: Doporučuje se vyzkoušet kozinec blanitý.
Rada: 1 lžička kozlíku lékařského na 1 šálek horké vody, pijte 3 x denně
Rada: Při nespavosti louhujte 10 až 12 hodin 2 čajové lžičky drceného kořene kozlíku lékařského ve čtvrt litru studené vody. Pijte 2 až 3krát denně 1 šálek.
Rada: kozlík lékařský připravit jako čaj.
Rada: Kozlík lékařský - neboli baldrián je velmi účinný lék proti úzkosti. Lžičku byliny přelijte 250 ml studené vody, nechte půl minuty přejít varem a poté 10 minut odstát. Pijte vlažný 2x denně.
Rada: Z jedné lžičky sušeného kořene kozlíku lékařského si každé ráno uvařte čaj zalitím 250 ml vroucí vody. Louhujte 15 minut.
Rada: Kozlík lékařský dáme vařit na 5 min. a 20 min louhujeme
Rada: Kozlíkový výtažek : 1l. žitné kořalky na 2 kozlíkový kořeny. Namočíme a louhujeme nejméně 14 dní. Užívá se 1 likérová sklenka denně.
Rada: Na bolesti hlavy od krční páteře pomáhá krční límec.
Rada: Na kruhy pod očima, ale i na unavené oči-má vlastní zkušenost-dělám každý den je, že si z lednice vyndám okurku- salátovou a nakrájím si kolečka a dám na oči i přes obličej. To mi dělá dobře a výsledek je taky skvělý.
Rada: Pokud máte průjem a chcete se jej co nejdříve zbavit..Snězte 3x denně polévkovou lžíci syrové krupice(je třeba ji trochu navlhčit,aby se dala lépe sníst).Zaručeně se průjmu zbavíte,používám to na sobě i dětech již několik let.
Rada: Trpíte-li krvácením z dásní, vyplachujte si pravidelně ústa šalvějovým čajem.
Rada: Krvácení dásně nemusí znamenat žádný velký problém. Pokud se chcete tohoto neduhu zbavit, využijte účinku kontryhele. Zastavuje krvácení a připravte si z něj kloktadlo. Příprava kloktadla je stejná jako v případě kloktadla ze šalvěje. Ústa by měl mít člověk především usměvavá. A také voňavá - není nic nepříjemnějšího než páchnoucí dech. Ale abyste této společenské normě vyhověli, znamená to, že vaše zdraví a to i zuby budou v dokonalém stavu. Proto stojí za zapamatování babská rada doporučující při jakémkoli zánětu v dutině ústní - tymián. Ve čtvrtlitru vody nechte projít varem lžičku tymiánu, který pak ještě patnáct minut louhujte. Nálev sceďte a když je tekutina přijatelně teplá, kloktejte a vyplachujte ústa. Nálev naberte do úst alespoň desetkrát a kloktejte třikrát denně.
Rada: Při krvácení z nosu cucejte kostku ledu. Zároveň si udělejte studený zábal krku. Krvácení se rychle zastaví.
Rada: Na křeče hladkého svalstva a bolesti břicha se odjakživa užíval fenykl. Fenyklový čaj byl možná první, který jste jako novorozenci okusili. Stačí půl lžičky fenyklu na šálek vody, čaj se však musí pít po doušcích a dětem dávat po lžičkách.
Rada: Křečí v nohou vás zbaví jednoduchý cvik. Položte se na záda a zvedněte nohy nahoru, chodidly ke stropu. Chviličku v této pozici vydržte a křeč v několika vteřinách povolí.
Rada: Ak máme choré hlasivky vyskúšajme nápoj, ktorý si vyrobíme z nastrúhaného alebo nadrobno pokrájaného chrenu zaliateho dobrým červeným vínom alebo vínom z čiernych ríbezlí. Nápoj rozrobíme v tmavej vínovej fľaši v pomere 1 diel chrenu a 2 až 3 diely vína. Po uzavretí dobre pretrepeme a necháme stáť asi 10 dní. Po odstátí scedíme a pijeme najmenej 3 – krát denne jeden malý pohárik.
Rada: Z nastrouhaného křenu a medu utvořte placku, přiložte ji na prsa a překryjte suchým ručníkem. Kůži je vhodné předem ještě potřít sádlem.
Rada: Křenovou placku připravíte z jednoho dílu nastrouhaného křenu, pěti dílů mouky a jednoho dílu tuku. Zevně se přikládá hlavně při revmatismu, ztuhlosti svalů, ischiasu, ale i na otoky a omrzliny.
Křen přiložený jako obklad prohřeje kůži, již po 3 minutách budete cítit sílu této placky. Aby se předešlo popálení kůže, tak byste měli místo nejdříve namazat sádlem, místo sádla můžete také použít ocet nebo olej, krém (např. na ruce), anebo křenovou placku přikládat přes látku. Délka působení by měla být 15 až 30 minut. Obklady by se měly opakovat asi po 3 dnech až do úlevy.
Rada: Křen se doporučuje jako močopudný prostředek při zadržování tekutin v těle - vodnatelnosti.
Celkem záznamů 2458