Rada: mast z arniky alespoň 2x denně
Rada: V lékárně si kupte arnikovou mast. Případně si doma ze tří lžic byliny a 150 ml lihu připravte tinkturu. Arniku nechte pět dní macerovat, poté přeceďte a bolavá místa potírejte.
Rada: Pokud máte problomy s usnutím nebo nespavostí, kápněte do aromalampy některý z olejů: levandule, heřmánek, ylang ylang, růže, majoránka, santalové dřevo či bazalka.
Rada: Pokud nechce použít chemické přípravky, vyzkoušejte aromatické oleje - hubí vši a zklidňují pokožku. Směs: 20 kapek tea tree, 10 kapek rozmarýnového oleje, 15 kapek citronového nebo tymiánového a levandul. oleje + 4 lžíce rozstlinného oleje. Směs vetřeme do suchých vlasů , přikryjeme igelitovou čepičkou a necháme působit hodinu. Nakonec vlasy propláchneme roztokem z jednoho dílu světlého octa a jednoho dílu vody. Proč? Protože takto usmrtíme zbylé hnidy a vlasy zbavíme zbyků oleje.
Rada: kladně působí na játra, žlučník, zvyšuje tvorbu žluči a její vylučování, podporuje činnost jatra
Rada: 3 x denně po jídle užívat artyčokovou šťávu s míchanou s trochou vody.Zbavuje jedy z jater a vylučuje žluč a snižuje tuk v krvi.
Rada: Rozpusťte 3 aspiríny ve vašem šampóně. Lupů se tak snadno zbavíte a nemusíte kupovat drahé kůry
Rada: Rozpusťte 3 aspiriny ve Vašem šamponu. Lupů se tak zbavíte, aniž byste si museli kupovat speciální drahé kúry
Rada: Potřebujeme: 3 tablety aspirinu ( nepotahovaná tableta), med,vodu
Návod: Aspirin necháme rozpustit v trošce vody ( malá lžíce či podle potřeby) a smícháme s 1 až 2 lžícemi medu. Konzistence by neměla být moc řídká.
Necháme působit 10-15min a omyjeme vodou ( může být i s obličejovým mýdlem). Maska působí zároveň také jako peeling.
Rada: Adaptogeny, jako astragalus, podporují funkce organismu včetně imunitního. Pomáhá nám v tom, aby vše v těle fungovalo optimálně.
Rada: Na ekzém je výborná koupel v lázni s pšeničnými otrubami a následné promaštění nejlépe nesoleným doma vyškvařeným sádlem. Jako doplněk je výborné pít kozí mléko, a místa s ekzémem kozím mlékem občas potřít
Rada: Obklady z mastí nebo odvarů heřmánku, lékořice či habru.
Svědění zmírní obklad ze studeného mléka.
Poraněná místa na obličeji potírejte panenským olivovým olejem.
Vlažná koupel s přidáním 20 lžic jemně mletých ovesných vloček a klíčků.
Plastovou lahev naplňte přesličkou rolní, zalijte vodou a nechte 24 hodin louhovat. Nálev poté vlijte do vany, doplňte vodou tak, aby voda byla vlažná, a 20 minut relaxujte uvnitř.
Na promaštění užijte vazelínu (např. Infadolan).
Rada: Došel vám náhle kondicionér? Nezoufejte. Stačí když místo kondicionéru použijete trochu aviváže, vmasírujete do vlhkých vlasů a opláchnete. Vlasy půjdou krásně rozčesat, jako byste použily kondicionér.
Rada: Do našlehaného avokáda přidat 2 lžičky medu, lžička mandlového oleje a nechat působit
Rada: Pokožku skvěle hydratuje maska z rozmixovaného měkkého avokáda.
Rada: Do jídelníčku zařadit avokádo - podporuje činnost jater, zdroj těch dobrých tuků, které se smějí. Připraví se z něj výborné pomazánky na slano, dá se rozmixovat s banánem, nebo jenom namazat na chleba. Samotné je bez chuti.
Rada: potírat postižená místa avokádovým olejem
Rada: Ke zmírnění bolesti břicha pomůže čaj se špetkou badyánu.
Rada: Dvě lžičky rozdrceného badyánu povařte ve 2 l vody - tato koupel slouží jako prevence plísní nohou a podpůrný prostředek k jejich doléčení.
Rada: Když vás štípne komár a vy cítíte pálení, svědění, ztuhnutí, bolest, píchání, tvrdnutí a velikou alergii, tak snězte banán, který vám ještě dodá energii a použijte slupku a pomatlejte si slupkou váš štípanec a jakákoliv z těch nahoře rázem pomine.
Celkem záznamů 2458