Rada: Zde je dobrá rada, která je účinná na sto procent, ale hlavně je přírodní. Při velké zácpě pomáhá, když 1 lžičku švestkových povidel rozpustíme s 1 lžičkou másla a teplé sníme. Je to i dobré a zaručeně to pomůže.
Rada: Když začíná rýma, zkuste si ráno a večer nakapat do nosu šťávu z citrónu.
Inhalujte pod dekou páru z horké vody s francovkou (nebo olejem z borovice nebo smrku).
Rada: Na záděry pomáhá olivový olej, který má blahodárné účinky plné vitamínů. Ruce necháme 10min v olivové koupeli, nejenže nám pomůže na záděry ale také na suché ruce, které krásně zjemní.
Rada: Dobře účinkuje zelený čaj – podpoří vylučování moči, spalování tuků a brání překyselení žaludku. V případě zánětu bychom zelený čaj měli pít ke každému jídlu, a to až 400 ml.
Dále se doporučují maliny či brusinky smíchané s jogurtem a oslazené medem.Vhodný je i čaj připravený ze směsi řepíku lékařského, kopřivy a šípku.
Brusinková šťáva a šťáva z klikvy jsou prevencí zánětu močového měchýře.
Rada: Ideální potraviny proti zánětu jsou sojové produkty, olivy, kukuřice, fazole, klíčky, výhonky a jádra. Od bolesti pomáhají procedůry podporující prokrvování - teplo, masáže, koupele, bahenní zábaly.
Rada: Záněty spojivek trpí hlavně děti. Určitě znáte to řezání v oku, které je celé červené a slzí. Jednoduchou babskou radou, kterou lze v takových případech aplikovat, je připravit si oční lázeň. Lžičku sušeného světlíku lékařského nebo tři lžičky heřmánku vhoďte do tří decilitrů vroucí vody, vařte patnáct minut pak sceďte a nechte vystydnout. Potom do odvaru namočte jemný kapesník a třikrát až čtyřikrát denně ho přikládejte na oko jako obklad. Zbytek odvaru můžete uschovat v lednici, vydrží tam asi týden.
Rada: Plody bezinek rozvaříme, prolisujeme, do šťávy přidáme cukr, petosu a 30 minut vaříme. Uzavřeme do malých sklenek a sterilujeme. Užívají se denně 1 až 2 lžičky.
Rada: Při zánětu v uchu rozřízněte česnek, zabalte ho v tenké vrstvě do vaty, čerstvým koncem strčte do ucha a ucpěte vatovým tamponem.
Rada: zmírníme, když bolestivá místa budeme mazat Francovkou, do níž rozpustíme 20 tablet Acylpyrinu a tři větší listy čerstvé Aloe, které jsme nařezali na malé kostičky. Necháme před použitím alespoň týden ve stínu louhovat.
Rada: Záněty a bolesti pohybového ústrojí zmírníte, když bolestivá místa budete mazat Francovkou, do níž rozpustíte 20 tablet Acylpyrinu a tři větší listy čerstvé Aloe nařezané na malé kostičky. Vše nechte před použitím alespoň týden ve stínu louhovat.
Rada: Kdo by hledal léčivé vlastnosti v chilli papričkách nebo cayenském pepři? Látka v nich obsažená, kapsicin, ale dobře zvládá boj s artritidou, záněty kloubů i bolesti trojklaného nervu. Kapsicin odčerpává z nervových buněk látky, které jsou odpovědné za přenášení bolestivých vzruchů do mozku. Jeho pravidelné užívání v masti pomůže například nejenom při zmiňovaných obtížích, ale jisté úspěchy má i při uklidnění nervové bolesti související s pásovým oparem nebo cukrovkou. Papričky čerstvé i sušené, stačí je semlít na prášek, nebo si rovnou koupit mleté. Důkladně promíchejte špetku prášku s domácím nesoleným sádlem nebo indulonou. Protože citlivost na kapsin je u lidí různá, doporučuje se nejprve malý test: při prvním nanesení masti to nepřehánějte a ošetřete tenkou vrstvou jen malý kousek kůže. Potřenou plochu můžete lehce zakrýt obvazem. Pokud do týdne zaznamenáte ústup bolesti a nevyskytnou se projevy alergie, klidně začněte mazat i větší plochy. Po aplikaci opatrně-pořádně si umyjte ruce, aby se vám mast následně nedostala do očí. A ještě jedno upozornění: nikdy nedávejte tuto mast na odřenou kůži nebo otevřené zranění.
Rada: Na zanícené rány přiložte nesolený, neuzený špek, který do sebe natáhne hnis.
Rada: Zaraženou rýmu uvolní koupel nohou a rukou až po lokty v teplé vodě. Při zastydlé rýmě je dobré si připravit dva kbelíky, do jednoho dát studenou vodu a do druhého hodně horkou vodu. Střídavě ponořujeme do vody ruce až po lokty: stačí 2 minuty do studené a 2 minuty do teplé vody. Opakujeme 5x až 10x. Ihned potom se zabalíme do teplé deky nebo zalehneme do postele. Po dvou dnech se krásně spustí rýma a nemusíme podstoupit nepříjemné punkce. Když cítíte, že je rýma na spadnutí, vymačkejte z jedné cibule šťávu a tu si nakapejte do nosu. Není to příjemné, ale rozjezd rýmy to prý zastaví. Pokud už rýma propukla naplno, zalijte pokrájenou cibuli vroucí vodou a i nhalujte. Také lze cibulí potírat hruď. Na ucpaný nos funguje ponoření obou předloktí do teplé vody. I zastydlá rýma se pak údajně spustí.
Rada: Při zastydlé rýmě si připravte dva větší kbelíky, do jednoho dejte studenou a do druhého hodně horkou vodu. Střídavě ponořujte do vody ruce až po lokty - dvě minuty do studené vody a dvě minuty do horké vody. Opakujte 5x až 10x. Ihned po té se zabalte do deky nebo zalehněte do postele. Toto opakujte po dva dny.
Připravte si včerejší žemle, rozkrojte je na půlku a ponořte do horkého mléka. Poté přiložte okolo nosu, tak horké, jak vydržíte.
Čelní dutiny
Nejdříve si ve slupce uvařte středně velký brambor. Připravíte si šátek, na něj položte igelit a na igelit kapesník. Pak bramboru oloupejte a lehce rozmačkejte, vložte na kapesník v šátku a přiložte na čelo (teplota bramboru by měla být co největší), - nechte působit 20-25 minut.
Rada: Prevencí je dětský zásyp (možno nahradit jemně mletou kukuřičnou moukou nebo škrobem). Zabraňuje pocení. Musí se používat pravidelně.
Rada: Doporučuje se miminko zavinout do zavinovačky. Miminko se tak cítí dobře a klidně spí a nepláče.
Rada: na svalová ztuhnutí, zejména krku a šíje. Přikládají se 2x za sebou
Rada: Do mleté kávy nastrouhat trochu zázvoru, přidat mléko.
Zlepšuje trávení
Rada: V obchodech je možné sehnat kandovaný zazvor V zimním obdobi stači platek denne. Je prevencí proti chřipce a rýmě.
Rada: Zázvor by do svého jídelníčku měly zařadit především ženy. Je prostředkem v prevenci i boji s rakovinou vaječníků.
Celkem záznamů 2458