Babské rady Lékařské diagnózy Éčka Lékařský slovník

Vyhledat v babských radách


Výsledky vyhledávání

Problém: Šalvěj proti návalům horka

Rada: Uvařte si ráno čaj ze šalvěje a po malých doušcích popíjet celý den. Po dvou týdnech se stav pocení velmi rapidně sníží.

Problém: Šalvěj proti pocení

Rada: Používejte šalvějový čaj, 2-3 navršené lžíce šalvějových listů přelijte 1 litrem studené vody a přiveďte k varu. Nechte vařit asi 3 minuty, přeceďte a nechte vychladnout. Pijte neslazený po celý den.

Problém: Šalvěj proti šedinám

Rada: Připravte si nálev ze šalvěje. Šedivé vlasy po ní ztmavnou. Nebo zábal z ořechových slupek. Vezměte dva šálky na prášek roztlučených ořechových slupek a půllitr vody, přidejte lžíci kvalitního olivového oleje a vše smíchejte v dobře roztíratelnou kaši. Tu naneste na vlasy a nechte působit dvacet až čtyřicet minut, pak opláchněte. Vlasy ztmavnou, černé získají teplejší odstín.

Problém: Šalvěj při klimakteriu

Rada: Lžíci šalvěje spařte vroucí vodou a nechte pod pokličkou patnáct minut louhovat. Pak bylinu sceďte. Odvar si uvařte ráno a celý den ho po dvou až třech doušcích popíjejte. Úleva se dostavuje až za čtrnáct dnů.

Problém: Šalvěj, pampeliška a vlaštovičník na ekzém

Rada: Ošetřujeme čajem s listů ze šalvěje, pampelišky a vlaštovičník. Spaříme stejným dílem byliny např. 2g. Ekzém omýváme.

Problém: Šalvějový balzám na vlasy

Rada: 300g šalvěje lékařské dejte do hrnce s litrem studené vody. Povařte 20 minut. S občasným zamícháním nechte dva dny odstát. Přes jemné plátno nebo cedník, sceďte a nalijte do lahve. Balzám používejte po umytí vlasů.

Problém: Šípek na písek v ledvinách a močovém měchýři

Rada: Pomůže vyplavit čaj ze šípků. Nasekáme 2 šálky šípků zalijeme vodou a necháme louhovat ve studené vodě po dobu 8 hodin. Zahřejeme, ale nesmíme vařit a vřelé šípky necháme ještě 20 minut louhovat. Poté přecedíme osladíme medem a pijeme přes den.

Problém: Šípková růže na aterosklerozu

Rada: aterosklerózy, jako prostředek zvyšující odolnost organismu při snižené vylučovací schopnosti žalůdku

Problém: Šípková růže na avitaminozu

Rada: droga příznivě učinkuje u avitaminózy a také jako povzbuzující prostředek v rekonvalescenčním období

Problém: Šípková růže na cholesterol

Rada: snižují hladinu cholesterolu v krvi, zpomalují ukladání ateromatozních látek v cévách

Problém: Šípková růže na pneumonii

Rada: na celkové infekce a intoxikace,( spála, záškrt, pneumonie , černý kašel) při snižené vylučovací schopnosti žalůdku

Problém: Šípková růže na srážení krve

Rada: obsah vit C snižuje lámavost kapilár.Zlepšuje využití kyseliny askorbové, vit K se zůčastňuje vytváření protrombinu a má vliv na srážení krve

Problém: Šípková růže na zastavení krvácení

Rada: mají bohaté složení vitamínu a flavonoidu, mají močopudný účnek, zastavují krvácení,mají stahující účinek

Problém: Šípková růže na žlučníkové kameny

Rada: při blokování tekuin v organismu, písku a kamenech v močovým měchýři, žlučníkových kamenech

Problém: Šípkový čaj na posílení imunity

Rada: Večer necháme hrst šípků přes noc luhovat ve vodě a ráno povaříme. Poté šálek nalačno vypijeme. Na posílení imunity je šípkový čaj špičkový. Šípky totiž obsahují hodně vitaminu C, vitaminy B a karoten.

Problém: Šípkový čaj při nachlazení

Rada: Je bohatý na vit C, při nachlazeních a infekci. Pro lepší chuť se přidává citrón. Sladit medem

Problém: Šípkový olej na problematickou pleť

Rada: Potírejte problematická místa šípkovým olejem.

Problém: Škrabání v krku

Rada: Při bolení a škrabání v krku kloktejte vodu se solí, kdy ve skleničce vody rozpustíte 1/2 lžičky soli. jo mimochodem - zkoušeli jste vdechnout vodu nosem? Pálí to a vůbec je to ošklivý. - Zkuste vdechnout nosem slaný roztok. Je to mnohem příjemnéjší a třeba při rýmě to dokáže nos bezvadně vyčistit. Při troše představivosti a tréninku by se slaná voda dala nosem i pít:-)))... Jasně, tahkle to vypadá nechutně, ale je to tak.

Problém: Škrábání v krku II

Rada: Na škrábání v krku cucat šalvějové bonbóny (nebo pastilky) - jsou velmi chutné, bez konzervantů a cukru a hlavně pomáhají.

Problém: Škrabka na popraskané paty

Rada: Použijte skleněnou škrabku na paty. Má 2 strany - jednu víc a druhou míň drsnou. Navíc je to hodně hygienické, protože v pemzách se hromadí bakterie a plísně a škrabka se dá vyvařit.
Celkem záznamů 2458