Cvičení s vlastní váhou těla
Jedná se o cvičení, ke kterému nebudete potřebovat tělocvičnu, posilovnu a dokonce ani žádné cvičební nářadí nebo pomůcky. Vystačíte si s vlastním tělem - jednoduchost, efektivita, finanční nenáročnost - to jsou hlavní klady tohoto cvičení. A jako odměna nás čeká zpevnění a úprava držení těla.
Jaké efekty cvičení s vlastní váhou přináší?
Velice přínosným efektem tohoto cvičení je citelné zlepšení rovnováhy, zvětšení ohebnosti těla a také celkové síly člověka. Přitom není namáhavé a jeho intenzitu si můžeme stanovovat sami podle svých vlastních možností a třeba i podle chuti.
O jaké cviky se jedná?
Jestli si myslíte, že vůbec nevíte, o čem je řeč, přesvědčím vás, že se pletete. K nejzákladnějším cvikům patřícím do kategorie pro cvičení s vlastní vahou hledejte například:
- dřepy
- kliky
- výpady, kdy jedna noha jde do pokrčení
- shyby
- sedy, lehy
V čem je cvičení s vlastní váhou jedinečné?
Cvičení s vlastní váhou je výborným prostředkem, jak si vybudovat svalovou hmotu. Dokáže procvičit všechny svalové skupiny a je také základem pro procvičení tělesného jádra. To logicky obnáší pevnější a silnější postavu.
Jak často cvičit?
Jako u každého jiného cvičení jde o to, abychom se nepřepínali a nepřekračovali svoje meze hned na začátku. Dopřejme si tedy lekci cvičení jedenkrát týdně a postupně přidávejme množství cviků i počet cvičení. Ideální je dospět do stádia, kdy cvičíme každé ráno, abychom svůj organismus nastartovali do nového dne. Stačí si o 20 minut přivstat a využít tuto dobu ke cvičení. Tím se vyřeší také problém nedostatku našeho času, kterým tak často trpíme, nebo se na něj alespoň občas vymlouváme.
Předvánoční shon doma i v práci je náročný, dejme šanci svému tělu na regeneraci a pomozme mu, aby se posílilo. Cviky s vlastní váhou těla jsou k tomu dobrým prostředkem.
Foto: Pixabay.com
Autor: Jitka Suchánková