Rada: Ve čtyřech litrech vody vařte 10 minut hrst dubové kůry. Přidejte 2 lžíce soli a v odvaru koupejte 20 minut nohy.
Těstíčko z režné mouky a vody natřete na čtvercovou látku a zabalíte do něj chodidla až po kotníky. Většinou když těstíčko vyschne a drolí se, je horečka pryč.
Možno použít i octový roztok, do kterého namočíte plátýnko a tím obalíte kotníky a zápěstí.
Bavlněný šátek namočený do studené vody vyždímejte a oviňte kolem lýtek. Ničím nepřikrývejte, jinak by se teplo hromadilo. Asi po 30 minutách je zábal tak teplý, že ho můžete vyměnit za nový.
Pro snížení horečky si přikládejte na hlavu a plosky nohou tvaroh, který horkost vytáhne.
Ke snížení vysoké teploty zkuste použít studené zábaly. Tělo zabalte do mokrého prostěradla, přes to suchou osušku a překryjte peřinou. Po chvíli osprchujte, osušte a opět uložte do postele.
Rada: Pálení žáhy je velice nepříjemná záležitost. Vzniká návratem kyselého žaludečního obsahu do jícnu. Často pálení žáhy postihuje těhotné ženy a po porodu samo vymizí.
Pokud máte neustálé problémy s pálením žáhy, může to být znamením nějakého zdravotního problému a někdy pomůže až operace jícnu.
Úlevu většinou přináší zvýšená poloha horní poloviny těla nebo vypití sklenky vlažné vody.
Někomu pomáhá vypít hrnek mléka.
K potlačení kyselosti žaludečních šťáv se používá jedlá soda.
Pálení žáhy zaženete i kouskem mrkve nastrouhané najemno, který sníte.
Některé babské rady doporučují uklidnit pálící žáhu syrovou bramborou, stačí kousek, který důkladně rozkousáte.
Následující babská rada slibuje, že vás zbaví pálení žáhy natrvalo:
Potřebujete k tomu kyselou smetanu a výdrž. Doporučuje se totiž užívat smetanu při potížích po lžičkách po tři dny, ovšem jako jediné jídlo. Takto byste měli zkonzumovat až pět sklenic kyselé smetany.
Rada: Při onemocnění chřipkou pomáhá teplo, klid a dostatečný příjem tekutin. K pití je vhodný řebříčkový, bezinkový a mátový čaj, mléko může hleny zhušťovat a ty se pak hůře vykašlávají. Ze zeleniny je vhodný česnek, pórek a cibule, protože posilují vlastní obranné síly proti chřipkovým virům, ovoce a zelenina s obsahem vitaminu C podporuje bílé krvinky imunitního systému a aktivuje tvorbu antitělísek, které zabíjejí viry. Nutné je časté mytí rukou, abychom předešli zachycení infekce.
Rada: Proti onemocnění kloubů doporučuji plavání, které posílí svalstvo celého těla. Při léčení bolestivých kloubů je dobré vynechat všechny druhy masa, včetně drůbežího a rybího, protože obsahují arachidonovou mastnou kyselinu, která je spoluodpovědná za záněty kloubů. Stravu založte na esenciálních mastných kyselinách, které záněty mírní (např. v sóje, kukuřici, olivách, cibuli, česneku, fazolích, jádrech). Pro kloubový maz je nejdůležitějším ochranným faktorem selen, který je obsažen v chřestu, česneku, houbách, zelí.
Rada: NÁPOJ ... je vhodný při průjmech a zvracení, kdy dochází k odvodnění organizmu.
Lékaři doporučují jíst při této nemoci pouze mačkané ovoce, bramborovou kaši, rýži
a vařenou nebo strouhanou mrkev.
Ingredience:
1 l vody, 1 PL cukru, 1 ČL soli, na špičku nože kyseliny citronové,dobarvit džusem.
Pít po doušcích. Nápoj je chutný a stravitelný, nedráždí a není těžký
Rada: Kůži sežehnutou sluncem pomáhají vyléčit chlazená rajčata. Rajčata nakrájíme na kolečka a položíme je na postižená místa. Jakmile se rajčata oteplí, dáme na kůži nová, studená.
Rada: Na bolest v krku si Staří Římané smíchali dvě deci rajčatové šťávy s dvěma stroužky česneku a vypili do dna.
Rada: Rajčatová šťáva - zdravé množství je až 600 ml denně (na dovolené u moře i více). Lykopen obsažený v rajčatech se usazuje v podkoží a zmenšuje následky škodlivého ultrafialového záření.
Rada: Antioxidant, povzbuzují apetit a zažívání, a brzdí růst choroboplodných bakterie ve střevech
Rada: Spálená záda nebudou tolik bolet, když je jemně potřete rozkrojeným rajským jablíčkem.
Rada: užívejte rakytník (řešetlákový)
rakytníkový olej - nejznámější, lze zakoupit v prodejnách zdravé výživy nebo lékárně
rakytníková tinktura
rakytníkový sirup
rakytníková šťáva
rakytníková marmeláda
Rada: Plody rakytníku jsou extrémně kyselé a mají výrazně vyšší obsah vitaminu C než opravdový citrón. Navíc obsahují i velké množství dalších vitaminů a minerálů.
Rada: Když budeme pihy lehce potírat rakytníkovým olejem, můžeme zabránit vzniku rakoviny.
Rakytníkový olej totiž zabraňuje vzniku rakoviny.
Rada: Šťáva z rakytníku - zdravé množství: dvakrát denně rozmíchejte dvě lžíce 100% šťávy ve 200 ml vody. Vitamin C posiluje imunitu, vitaminy B, kyselina listová, železo, hořčík a mangan blokují škodlivé účinky stresových hormonů.
Rada: Akné se doporučuje potírat rakytníkovým olejem.
Rada: Zvykněte si před každým jídlem vypít sklenici vody s 2 polévkovými lřícemi octa.
Rada: Vyzkoušejte rašelinový gel než začnete s radikální léčbou typu ozařování pat a nebo operace. Prý dělá zázraky. :-)
Rada: 3 umleté rebarborové kořeny+ citron +kapky olivového oleje+ horká voda, naneseme na vlasy- na umyté, necháme působit až do potřebného zbarvení
Rada: Čerstvé ovoce a zelenina pomáhají redukovat nadměrnou kyselost organismu a přivádějí tělo do zdravého zásaditého stavu.
Rada: Smíchejte dohromady lžičku medu s rozmačkaným avokádem ličlou bílého jogurtu. Má regenerační účinky.
Celkem záznamů 2458