Rada: Zalijte lžci sušených listů jasanu ztepilého 1/4 litrem vody, zahřejte k varu a louhujte 3 minuty. Pijte 2 šálky týdně nejméndy 14 dní. Čaj pomáhá i pro odvodnění při ledvinových chorobách.
Rada: Zlepšuje zrak, je to podpůrný prostředek pro bezproblémovou menstruaci
Rada: Při chudokrevnosti si často dopřávejte k jídlu tepelně upravovaná játra, i králičí a drůbeží játra.
Rada: Při šerosleposti nechte na oči působit páru při dušení jater. Doporučuje se i játra jíst.
Rada: Starý recept na nádorová onemocnění s javorovým sirupem a zažívací sodou: Smíchejte 1 díl sody se 3 díly čistého 100% javorového sirupu v malé nádobce vložené do vodní lázně. Směs za stálého rychlého míchání 5 minut udržujte na asi 40 stupních Celsia. Po zahřátí a promíchání musíte získat konzistentní směs. Užívejte 1 čajovou lžičku denně. Tuto dávku lze brát i 3× denně dle potřeby. Pozor – soda ne pečení není totéž jako prášek na pečení, který obsahuje hliník.
Rada: Ječným zrnem rozhodně nikoho neoslníte. Kromě toho dokáže být tento neduh na oku velmi nepříjemný a bolestivý. Babských rad na ječné zrno je hned několik. Ta první doporučuje vzít hrst krupice a na suché pánvi nebo v hrnku ji nahřát. Pak krupici zabalte do plátýnka ( kapesníku, prostěradla ), které musí být čisté, ještě lépe přežehlené horkou žehličkou. Vzniklou hroudu přiložte na ječné zrno, tím uspíšíte jeho vývoj. Také pomáhá obyčejná krupicová kaše-dávat obklad 3x denně
Rada: 1/4 čajové lžičky jedlé sody a 1/4 lžičky jablečného octa nebo šťávy z citronu nebo limetky. Užívat 2× či vícekrát denně.
Rada: Vždy večer potírejte nehty kašičkou z jedlé sody a z trochy vody. Po pěti minutách opláchněte, osušte a poprašte (nohy) kukuřičnou moukou.
Rada: Připravíme si odvar z jehlice trnité. Kořen vaříme v 1/2l. vody tak 20minut. pijeme při dně, ale pouze 4 dny, potom 3 dny vynechat a znovu opakovat. Denně 3 x po šálku.
Rada: 4 čajové lžičky rozdrcených kořenů jehlice trnité zalijte 2 šálky studené vody a 12 hodin louhujte. Poté 1,5 minuty povařte a sceďte. Pijte 2x denně po dobu nejdéle jednoho týdne.
Rada: Namazat jelením lojem rty a i okolí.Nejlepší je to před spaním.
Rada: Vymačkáme šťávu z černého jeřábu a užíváme půl hodiny před jídlem.
Rada: Vylisujeme šťávu z jeřábu černého. Užíváme 2 až 3 lžíce půlhodiny před jídlem, 3 x denně.
Rada: Při nechutenství a jako podpora trávení je dobré několikrát denně sníst jednu lžičku zavařeniny z jeřabin.
Rada: Na oko tyto dvě záležitosti v úvodu nemají nic společného - ale jedno určitě - je to bylinka jménem Jestřabina. Jestřabinová nať se používá k podpůrné léčbě při cukrovce; rostlina se označuje jako oralní antidiabetikum, orální inzulín. V lidovém léčitelství má droga použití jako prostředek podporující tvorbu mateřského mléka.
Rada: Na zákal rohovky a čočky bude stačit několik kapek z jestřábníku chlupáčku, šťávu pouužívejte z čerstvé natě.
Rada: pijte čaj z jetele lučního, snižuje hladinu cukru a čistí organismus
Rada: na oči přikládejte obklad z odvaru z jetele (lučního).Má hojivé a dezinfekční účinky
Rada: Čtyři až šest sušených hlávek jetele lučního spařte čtvrt litrem vroucí vody a 15 minut louhujte. Pijte 2 - 3 hrnečky slazené medem denně.
Rada: jetel- čistící rostlina na kožní problémy. Je velmi antiseptický a má diuretické účinky.
Celkem záznamů 2458