Rada: Cibuli nakrájejte na kolečka, posypte moučkovým cukrem a nechte v chladu "vyplakat". Užívejte několikrát denně polévkovou lžíci šťávy. Můžete přidat i několik stroužků česneku.
Rada: Zbavit se co nejrychleji takové nežádoucí "upoutávky" pomůže např. obklad z cibule a medu.Středně velkou cibuli nastrouhejte na jemném struhadle,přidejte jednu polévkovou lžíci medu , vzniklou směs naneste na kousek gázy a přiložte na postižené místo.Nechte působit až 2 hodiny.
Rada: Zuby po jídle potřeme plátkem cibule, které jsme pokapali mlékem.
Rada: Do dvou decilitrů vody vhoďte jednu nadrobno nakrájenou cibuli a mírným varem ji asi patnáct minut vařte. Pak přisypte polévkovou lžíci majoránky, přihoďte stroužek česneku a vařte ještě dalších pět minut.
Poté slijte přes cedník, abyste odstranili pevné zbytky. Do odvaru přidejte po lžíci medu a olivového oleje. Každou hodinku pak užívejte polévkové lžíci tohoto medikamentu. S tímto užíváním brzy chrapot zaženete.
Další babská rada proti chrapotu zní: pijte ohřátou vincentku s mlékem v poměru půl na půl.
Obecně lze při chrapotu doporučit hlasový klid (nemluvit ani nešeptat), neustále zvlhčovat (pít čaj), cucat pastilky, kloktat slanou vodu nebo šalvěj, zábal na krk, …
Nastrouhejte najemno křen a poté smíchejte 2 lžíce křenu se lžící medu. Užívejte 3x denně jednu čajovou lžičku. Už za moment po jeho konzumaci pocítíte, že snadněji odkašláváme a lépe se vám dýchá.
Rada: Cibulovou šťávu rozmíchejte se silnou kořalkou, tím zastavíte krvácení z nosu.
Rada: Dříve jsem byla často nemocná, skoro každý měsíc. Tomu je konec od té doby, co po ránu piji šťávku z půlky citronu zředěnou do 1,5 dcl skleničky vodou a pití aloe vera
Rada: šťávu z 500g citronů smícháme s 250g cukru,uchovávat v chladu, 1 polévkovou lžíci 3-5x denně, možno zředit vodou
Rada: citrón rozrezať na polovičky a priložiť si ich na spánky na dve hodiny
Rada: Masáž dásní plátkem citónu pomáhá proti krvácení.
Rada: šťávu z půlky citronu zalít šálkem horké vody, osladit medem, pijeme nalačno
Rada: Šťávu ze dvou čerstvých citronů vmasírujte do pokožky hlavy. Vlasy pročešte (pokud máte roztřepené konečky, tak pouze do poloviny jejich délky) a poté je asi po dvaceti minutách působení dobře opláchněte. Citrónová Šťáva působí antisepticky a reguluje tvorbu mazu. Proceduru opakujte každý druhý den.
Rada: Pomažeme si je citronem, necháme chvilku působit a poté je namažeme indulonou.
Rada: Na popraskané ruce a paty se doporučuje večer po umytí teplou vodou namazat postižená místa citrónem a do postele si vzít rukavice a ponožky. (aby citrón déle vydržel, kápněte na talířek trochu octa a citrón na něj položte).
Popraskané ztvrdlé paty budou opět vláčné, pokud si je budete drhnout pemzou nebo jiným odstraňovačem ztvrdlé kůže a každý večer po mytí si nohy namažete obyčejnou lékařskou vazelínou. Navlékněte přes to mikroténové sáčky a ráno budete mít pokožku vláčnou.
Rada: Oloupeme citron a dužinu rozkrájíme na kousky. Musíme je sníst, protože kyselina rybí kost změkčuje.
Rada: Bude to hodně kyselé, na to se připravte, ale pro začínající bolest v krku a společně se spoustou vitamínů je to bomba, která vám jistě uleví. Vymačkejte si 2 citróny do hrníčku, přidejte 2 lžičky medu a zalejte horkou vodou! Nutné vypít teplé! Uvidíte, jak se Vám uleví!
Rada: Při mytí vlasů šamponem přidáme do něho 2 lžíce citronové šťávy.
Rada: Vřídky natírejte několikrát denně citronovou šťávou, případně octem.
Rada: Když nemáme opalovací krém,můžeme si tělo natřít rozpůleným citronem, působí ale jen chvíli.
Rada: Dát si do pusy citron nebo limetku.
Rada: Pět citronu i s kůrou pokrájíme na plátky a namočíne na dvě hodiny do studené vody. Přecedíme a nalijeme do koupele
Celkem záznamů 2458