Rada: Vše po 30g : nať žebříčku, nať macešky, nať čubetu benedyktu, květ heřmánku, list seny, list máty. Uvaříme si z této směsi čaj a
před spaním ještě vřelý vypijem.
Rada: Směs: 2 díly kozlíkového kořene, 1 díl chmelu a 1 díl srdečníku, připravíme si nálev a pijeme 1x denně po šálku.
Rada: pomáhá čaj:Rdesno hadí kořen,brutnák celá rostlina,srdečník,hloh-plod,kručinka,meduňka.Čaj z bylinek pijeme 3x denně dlouhodobě
Rada: Máte-li suchou nebo citlivou pleť,udělejte si čaj z těchto bylin-1-2 lžičky saturejky,půl lžičky tymiáne,půl lžičky květů slézu.1/4 l vody uvedeme do varu a bylinky vsypeme,dáme luhovat,přecedíme,pak pijeme ráno a večer šálek čaje.
Rada: Přeslička rolní 120 g, prvosenka jarní - kořen 40 g, jitrocel kopinatý 40 g. Tuto směs uvaříme ze 6 pol. lžic na 6 šálků vody, vaříme 15 minut. Pijeme 3 šálky denně po dobu 1 měsíce.
Rada: Nať truskavce, yzopu, kručinky, saturejky a rozmarýnu spaříme a pijeme jen v akutních případech max.1x denně. Směs velmi prokrvuje a pomáhá tak i na potenci.
Rada: 3 díly semen anděliky, 2 díly sporýše, 1 díl fenyklu. Dvě čajové lžičky směsi na 1/4l. vody. Čaj osladíme medem je vhodný i po rekonvalescenci a při vysílení.
Rada: Pomáhá pití čaje z hluchavky bílé květ, přesličky rolní, šípku, kořen nátržníku, heřmánkový květ a dubové kůry. Pijí se 3 šálky denně. Sladí se medem a přidá se citronová šťáva.
Rada: Použijeme nálev ze směsi bylin : 60g březové listy, 20g lékořice, 20g celík zlatobýl. Pije se 3x denně 1 šálek z polévkové lžíce směsi na 1 šálek vody.
Rada: Heřmánek, sléz, majoránka, řebříček, plicník, podběl, prvosenka. Uvedené bylinky spaříme a intenzivně vdechujeme éterické oleje,které v páře odcházejí. Správný způsob dělání čaje je nechat až do vypití čaj pod pokličkou. Při správné inhalaci se vám ihned spustí rýma, která teče do hrníčku, takže tento čaj už není vhodný k pití:-) Jinak ze stejných bylinek si můžeme připravit čaj při akutní rýmě.
Rada: Babský čaj - připravte si bylinný čaj proti zánětu. 50 g heřmánku, 40 g kontryhelové nati a 30 g hluchavky bílé smíchejte. 1,5 lžičky směsi zalijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut louhovat. Pijte dvakrát denně při potížích.
Rada: Pomůže čaj z čekanky, kořen z pampelišky a měsíčku vše po 20g zalijeme vařící vodou 1/2l. Piíjeme 3x denně 1 šálek čaje.
Rada: Květy černohlávku, nať kontryhele, řebříčku, hluchavky a heřmánku spaříme a pijeme hojně během dne. Ve stejném čaji je možné se koupat. Čaj nalijeme do dětské vaničky a sedíme v ní 15 minut. Poté se zabalíme a hodinu zůstaneme v posteli.
Rada: Ze stejných dílů bylin uděláme směs. Kořen hořce, nasekané jalovčičky, šalvěj a levandule. / po 2 čajových lžičkách / Zalijeme 1/4l teplé vody. Půl sklenice na lačno vypít, zbytek použít 3x denně k vyklotání.
Rada: čaj: Turanka kanadská, kokoška, rdesno hadí kořen, přeslička, zlatobýl. Čaj pijeme po malých doušcích v akutním stavu.
Rada: Nať vrbovky malokvěté, zlatobýl, srdečník, vřes, hluchavka bílá, lnice. Z bylinek uvaříme klasickým způsobem čaj a pijeme hojně během dne
Rada: List vachty třílisté, třezalka, kořen kozlíku, kořen puškvorce, nať zeměžluče, nať máty. Kořeny necháme přes noc macerovat ve studené vodě a ráno ohřejeme. Přilijeme čaj z ostatních bylinek a pijeme hojně během dne
Rada: Kořen kostivalu, měsíčník, řepík, tužebník, meduňka, třezalka a lnice vše po 20g na 1/2l. vody. Směs bylin spaříme a necháme 15minut louhovat. Nálev pijeme 3x denně.
Rada: List jitrocele, nať lnice, kořen čekanky, kořen pampelišky, nať řepíku. Kořeny macerujeme přes noc ve studené vodě a ráno je ohřejeme. K tomu přidáme čaj z ostatních rostlin připravovaných normálním způsobem, kdy sušené rostliny přelijeme vařící vodou a necháme je 15 minut vyluhovat.
Rada: v litru vody svaříme nové koření, celý pepř, hřebíček, celou skořici, odstavíme a přidáme sypaný čaj a necháme chvíli vylouhovat. Přecedíme a do každého hrnku dáme lžíci medu a pár kapek citronu... (množství koření regulujeme podle chuti - přiměřeně :-))
Celkem záznamů 2458