Rada: Pleťová maska od babičky na akné a pupínky:
Smícháme nastrouhanou okurku s tvarohem a kapkou citrónu. Naneseme na obličej a necháme působit asi 10 minut. Poté smyjeme vlažnou vodou.
Rada: Namazejte si kolena měkkým tvarohem a nechte působit.Můžete zabalit.
Rada: Zábal z tvarohu. Tvaroh nahřát na tělesnou teplotu, přidat lisovaný česnek 2stroužky. Krk namazat a zabalit teplýmm šátkem
Rada: Měkký tvaroh přiložíme na koleno, na něj potravinovou folii
Rada: Na suchou a loupající se kůži si připravte masku z tučného tvarohu s mlékem a olivovým olejem, v poměru stejných dílů. Masku enchte působit dvacet minut, potom smyjte vodou, namažte krémem.
Rada: Očím podrážděným ječným zrnem nebo zánětem spojivek pomohou tvarohové obklady. Zmírní nepříjemné bolesti a také po nich splaskne otok. Stačí smíchat tři polévkové lžíce tvarohu se šťávou z jednoho citronu a trochu mléka. Dobře promíchanou směs naneste nejlépe na dva kosmetické tampony nebo kousky plátna několikrát poskládané a na dvacet minut položte na obě oční víčka.
Rada: Pro snížení horečky si přikládejte na hlavu a plosky nohou tvaroh, který horkost vytáhne
Rada: namažte spálená místa řídkým tvarohem-vytáhne horkost
Rada: Oteklé a podrážděné oči se zase vzpamatují po chladivém tvarohovém obkladu. Na papírový kapesníček rozetřete pár lžiček studeného tvarohu z ledničky, na 10 minut přiložte na zavřené oči a potom opláchněte vlažnou vodou.
Rada: Smíchejte plnotučný tvaroh a do něj dejte jedno vejce. Zamíchejte. Umyjte si vlasy a pak si dejte masku z tvarohu a vejce. Zabalte si vlasy do igelitu a pak ještě do ručníku. Nechte si masku tak 20 minut a pak důkladně smyjte. Vlasy budou pak krásně lesklé.
Rada: Na opálenou i citlivou pokožku pomůže smíchat půlku hrnku tvarohu, smetanu a ušlehaný bílek. Vše řádně promíchat na kaši.
Rada: Prso bolí, je zarudlé, dáváme zábal z měkkého tvarohu.
Rada: Svařte 2 litry vody se 2 lžícemi tymiánu a heřmánku. Nechte pod pokličkou 5 minut odstát a inhalujte.
Rada: Tymián výborně desinfikuje a je to výborné kloktadlo pro bolavý krk při angíně, laryngitidě apod.
Rada: 2 lžíce čerstvého nebo 1 lžíci sušeného tyminánu přelijte 250 ml vroucí vody a louhujte 10 minut. Oslaďte medem.
Rada: Je to jedna z nejsilnějších antibiotických bylin- Je dezinfekční především v oblasti dýchacích cest a trávicího ústrojí.
Působí proti střevním parazitům a plísním , působí protikřečově a zlepšuje trávení.
Pro zevní použití, kloktadla, obklady, koupele- mají protirevmatický vliv a zlepšují metabolismus.
Nálev se pije teplý po doušcích v celk. množství 0,4 - 0,8l denně. Nepřekročit dávku!
Rada: lžičku tymiánu přelijte horkou vodou, sceďte po 5 minutách a oslaďte medem (dospělí můžou med vynechat, dětem přislazujte)
Rada: Čtvrt litru vody projde vaření, přidáme lžičku tymiánu a necháme 15 minut louhovat, kloktáme 3x denně.
Rada: Proplachujte si nos roztokem na kontaktní čočky, který má ideální složení i snášenlivost. Můžete dát také na horké topení misku s vodou a několika kapkami eukalyptového oleje. Případně si několik kapek oleje přidejte do horké koupele a inhalujte.
Rada: Mírně nafouknutým overballem vypolohujte záda při sezení na židli, přinese úlevu tím, že podepře záda a zároveň je neustále jemně masíruje.
Celkem záznamů 2458