V hlavní roli imunitní systém
Máte oslabenou obranyschopnost organismu? Jste často nemocní? Bojujete s autoimunním onemocněním nebo rakovinou? Tak právě pro vás je určen tento článek, který pojednává o jedné buňce imunitního systému – NK buňce. Podle některých studií jedna NK buňka je schopna „postupně“ zabít v průměru 27 nádorových nebo virem infikovaných buněk, přičemž zabití jedné takové buňky jí trvá asi 5 minut.
Často vidíme reklamy na přírodní přípravky u kterých je napsáno, že posilují imunitní systém. Je to napsáno téměř u všech. Nicméně žádný z nich nespecifikuje, jakým způsobem imunitu posiluje a na jakou část imunitního systému působí. Bohužel to mnohdy nevědí ani v lékárně.
Imunitní systém je velmi složitý mechanismus, který má neustále hlídat náš organismus. Musí být vždy schopen se správně rozhodnout, zda bílkovina v naší stravě, bakterie, pylové zrnko, nádorová buňka či jiná látka v těle uškodí či nikoliv.
Pokud se rozhodne, že ano, pak musí proti této látce bojovat. Práce tohoto systému je neobyčejně složitá a vyžaduje přítomnost mnohých enzymů a správnou koordinaci mnohých typů buněk.
Imunitní systém bojuje proti rakovině
Imunitu máme vrozenou a získanou. V základním systému ji můžeme rozdělit na buněčnou a látkovou a každá má své úkoly.
Takzvanou buněčnou imunitu zajišťují buňky označované jako bílé krvinky. Známe více než 150 rozdílných typů bílých krvinek. Výše zmiňované NK buňky jsou jedny z nejběžnějších. Reprezentují do 15 % všech bílých krvinek.
Jsou velmi důležité, protože na rozdíl od ostatních bílých krvinek jsou schopné pracovat nezávisle, nevyžadují si speciální instrukce od imunitního systému, aby rozpoznaly nebo napadly cizorodé buňky. Z tohoto důvodu jsou často považovány za první linii obrany těla proti rakovině a virovým onemocněním.
Právě aktivita NK buněk je pro boj s rakovinou velmi důležitá. Při mnohých patologických procesech, např. při chemoterapii nebo ozařování, prudce klesá výkonnost celého imunitního systému, a tím se snižuje i aktivita NK buněk. Nízká aktivita NK buněk může být rizikový faktor pro malignitu nebo metastázy, popř. jiné komplikace, které mohou při léčbě nastat.
Čím posílit aktivitu NK buněk?
V tomto případě jsou vhodné látky, které se nazývají beta-glukany, a to hlavně pokud jsou jejich zdrojem léčivé houby (shiitake, reishi, maitake, cordyceps apod.).
Jedním z nejsilnějších preparátů pro aktivaci NK buněk na našem trhu je ImunoBran, který jejich aktivitu zvyšuje až o 300 %. Navíc zvyšuje produkci a činnost makrofágů a T a B lymfocytů (hlavní imunitní buňky). Jeho účinnost je tedy velmi široká a efekt se dostaví velmi brzy. Přípravek byl testován v ústavu experimentální onkologie v Bratislavě.
Léčíte-li se s rakovinou, pečujte o svůj imunitní systém. Lékaři tomu sice nepřikládají tak velký význam, ale jedná se o vaše zdraví. Sami uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a celou léčbu budete zvládat bez větších komplikací.
Chcete-li poradit s vhodnými preparáty pro posílení imunitního systému, napište nám do ePoradny.
Autor: Komerční prezentace