zdroj: pixabay.com
Angína

Jak překonat angínu bez antibiotik?

Veronika Tůmová
31.10.2014

Značně nepříjemné příznaky angíny známe všichni - bolest v krku, zejména při polykání, horečky, celková únava, bolesti svalů a kloubů. Angína je infekční zánětlivé onemocnění krčních mandlí a hrdla, tedy kořene jazyka a přilehlé části hltanu. Vzniká v důsledku oslabení imunity, zanesení tlustého střeva a přetížení lymfatického systému, zvláště pak slinivky.

Krční mandle dokáží odrazit většinu napadení choroboplodnými zárodky před jejich vniknutím do zažívacího nebo dýchacího traktu. Při oslabení imunitního systému však dochází k jejich bolestivému otoku a zarudnutí ve zvýšené snaze o obranu organismu. Toto se objevuje právě při angíně.

Odstranění krčních mandlí není řešení

Z toho, co jsme uvedli výše, je celkem snadné dojít k závěru, že chirurgické odstranění krčních mandlí není řešením, a to ani v případě chronické, tedy často opakující se infekce. Krční mandle jsou jakýmsi ukazatelem stavu sleziny, který nám umí dát najevo, že něco není v pořádku a je třeba to řešit. Řešit problém odstraněním toho, co na něj poukazuje, moudré rozhodně není. Angínu bychom v žádném případě neměli podceňovat. Neléčený zánět může vést ke vzniku revmatických onemocnění kloubů a k dalším komplikacím. Po prodělání nemoci bychom se měli zaměřit na podporu lymfatického systému a posílení imunity, aby toto zánětlivé onemocnění nemělo tendenci se vracet.

Přírodní léčba angíny

K zásadním pravidlům při léčbě angíny bez chemie a užití antibiotik patří:

  • klid a odpočinek
  • výrazně zvýšený příjem tekutin
  • výrazně zvýšený příjem vitaminu C, pro lepší vstřebávání např. v tekuté formě. doporučuje se denní dávka okolo 1000 mg
  • česnek jako přírodní antibiotikum, pro zesílení účinku ve spojení s petrželí
  • olej z oregana - další přírodní antibiotikum, má dezinfekční a léčivé účinky
  • silně protizánětlivě působí a od bolesti a teplot pomůže kúra z bílé vrby, k dostání v balení sta kapsulí
  • jako výživa pro organismus a prevence zánětlivých onemocnění poslouží výtažek z peruánské rostliny s názvem Kočičí dráp
  • extrakty z bezu černého nebo z rakytníku a další homeopatické preparáty dostupné v lékárnách
  • přírodní kloktadla např. s heřmánkem či šalvějí
  • bylinné roztoky

Klid na lůžku během angíny? Důležitá součást alternativní léčby!

Jak jsme už zmínili, klid a odpočinek patří k základním předpokladům úspěšné léčby angíny. Předčasný návrat do práce, nebo dokonce fakt, že nad příznaky začínající nemoci mávnete rukou a vůbec neulehnete, dává větší šanci bacilům, aby se uplatnily v plné míře. Organismus a jeho imunitní systém potřebuje klid k tomu, aby se s bacilem vypořádal. V případě dalšího vyčerpání, stresu či prochladnutí vytváříme ve vlastním těle dokonalé podmínky k propuknutí nemoci a dalšího oslabení vlastní obranyschopnosti.

Prevence opakovaného vzniku angíny

Na výrazné posílení imunitního systému je třeba se zaměřit co nejdříve a s plným nasazením, a to zejména tehdy, léčili jste se přecejen s pomocí antibiotik, které naši přirozenou obranyschopnost ještě více oslabují. Je třeba nasadit ozdravnou kúru v podobě kvalitních probiotik a prebiotik, které zapůsobí jako balzám na antibiotiky poškozenou střevní mikroflóru. Je třeba dbát tohoto posilování imunity dlouhodobě a svědomitě, aby vaše snaha měla skutečně za následek silný obranný štít organismu. Občas si dopřejte detoxikaci a očistu tlustého střeva.

Zdroj: www.prirodnicestou.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Akné, nebo vřed? Karbunkl to je!
Sběr a sušení plodů šípku

Další články

Polohy ve spánku - mnohé prozradí a ovlivní naše zdraví
Nespavost

Polohy ve spánku - mnohé prozradí a ovlivní naše zdraví

18.10.2014

Budíte se ráno rozlámaní, unavení, či s bolestmi hlavy? Špatně usínáte a často se v noci budíte? Nebo naopak nemáte žádné podobné problémy a těšíte se kvalitnímu a osvěžujícímu spá ...