Fénování vlasů každý den: Je to škodlivé, nebo ne?
Kdo by nemiloval pocit čerstvě umytých a vyfoukaných vlasů. Dopřávat si jej každý den však nemusí být pro vaši korunu krásy zas tak úplně prospěšné. Jak moc fény škodí vašim vlasům a lze je nějakým způsobem chránit?
Na čem závisí škodlivost fénování?
Škodlivost fénování vlasů závisí hned na několika faktorech. Tím hlavním je, jak se o své vlasy staráte celkově. Pokud vlasy myjete nekvalitními přípravky a následně je před vysoušením ještě mokré třete ručníkem nebo ždímete, pak vás ani sebelepší fén na vlasy nezachrání.
Vlasová péče začíná výběrem vhodného šamponu. Ten by měl především sedět vašim potřebám. Sahejte proto po přípravcích, které jsou vhodné například pro jemné, barvené či vysušené vlasy. Podobně volte i kondicionér a masku na vlasy.
Jak fénovat správně?
Fénování vlasů kvalitním fénem a při správné péči vaší koruně krásy neublíží. Je však důležité dodržovat určité zásady, které pomohou vlasy udržet fit. Nejprve je umyjte kvalitními produkty, poté je jemně prosušte ručníkem a nechte je přibližně 10 minut volně schnout. Vlasy následně rozčešte prsty nebo speciálním hřebenem, který je určený pro rozčesávání mokrých vlasů. Fén nastavte na mírný stupeň a vlasy sušte od kořínků ke konečkům. Do polosuchých vlasů aplikujte přípravek pro ochranu vlasů před teplem a poté se směle vrhněte do tvarování účesu.
Tepelná ochrana je základ
Patříte-li do skupiny lidí, kteří si vlasy foukají každý den, rozhodně byste neměli zapomínat na termoochranu. Obzvlášť pokud používáte kromě fénu také žehličku nebo kulmu. Působením tepla totiž může dojít k narušení vnější, šupinaté vrstvy, která kryje vlas. Sprej vám na hlavě vytvoří jakýsi neviditelný tepelný štít, který ochrání vaši hřívu před vysokými teplotami či přehřátím. Některé přípravky dokonce obsahují i regenerační složky, které zajistí výživu vlasů.
Autor: Zdravě.cz