Jaká masáž je pro vás ta pravá?
Žijeme v době, která na nás klade mnoho nároků, a tak není divu, že si občas připadáme vyčerpaní, cítíme bolesti zad a hlavy. Tehdy můžeme dojít k závěru, že by nebylo špatné vyzkoušet masáž.
Někdo jde na masáž opravdu jen při potížích, u někoho se z toho postupem času vyvine pravidelný rituál. Na našem trhu je již celá řada různých druhů masáží. Jak se v nich však zorientovat? Následující text přináší informace jen o některých vybraných druzích, s nimiž se můžete setkat.
Klasická masáž
Tento druh masírování je užíván k mírnění bolestí, regeneraci svalů, ztlumení napětí a uklidnění celého organismu. Může být celková nebo zaměřena jen na vybrané části těla. Je vhodná jako prevence před onemocněním, odbourává stres, uvolňuje ztuhlou šíji, ramena, záda, končetiny, podporuje detoxikaci organizmu a navozuje příjemné uvolnění těla.
Regenerační masáž
Podstatou celého výsledného efektu je skutečnost, že masážními hmaty je možné dosáhnout účinku nejen bezprostředně v místě, kde dotyk působí, ale i ve vzdálenějších částech těla. Hlubšími masážními hmaty lze rozrušit srůsty, jizevnatou tkáň v kloubních pouzdrech nebo šlachových pochvách, urychlit vstřebávání atd.
Sportovní a rekondiční masáž
Tento druh masáží je určen zejména k osvěžení a odstranění únavy. Přispívá k regeneraci svalstva, brání zkracování jednotlivých svalů a zvyšuje jejich elasticitu. Působí též příznivě na krevní oběh. Prostřednictvím lymfatického systému z těla odstraňuje veškeré škodlivé látky.
Reflexní masáž
Jedná se o metodu využívající reflexní body převážně na chodidlech, na něž se působí tlakem. Ty mají přímou souvislost s jednotlivými tělesnými orgány. Právě jejich správnou stimulací je tedy možné dostat tělo do původní přirozené harmonie.
Manuální lymfodrenáž
Lymfodrenáž je jemná masážní technika, která pomáhá rozproudit mízní systém. Jeho správná funkce hraje rozhodující úlohu v efektivitě imunitního obranného systému organizmu. Lymfatické masáže pomáhají při otocích, celulitidě, jizvičkách, migrénách, čerstvě zahojených zraněních, detoxikaci a také zvyšují celkovou obranyschopnost organizmu.
Medová masáž
Při masáži působí léčivé účinky včelího medu pokožkou přímo na organizmus. Přes reflexní zóny zad stimuluje činnost orgánů těla. Tato masáž obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organizmu, obzvlášť se osvědčuje při potížích krevního oběhu, alergiích, revmatických onemocněních svalů a kloubů, žaludečních a střevních poruchách, chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin, chronického únavového syndromu, bolestech hlavy atd.
Chodíte pravidelně na masáže? Jaké druhy jste již vyzkoušeli a jaký ve vás zanechaly dojem?
Autor: Michaela Holá