Ochrana vlasů před tepelným poškozením
Základem zdravých a krásných vlasů je dobrá a kvalitní péče. Bohužel my ženy chceme být krásné a myslíme si, že bez nabarvených, nakulmovaných nebo naopak vyžehlených vlasů to nepůjde. Děláme tak, jak velí módní trendy. Přirozeně uschnout vlasy také nenecháme, od toho máme přece fén. Často si však neuvědomujeme, jak tímto postupem svým vlasům škodíme.
Ochranné přípravky před tepelnou úpravou vlasů
Rozhodně se vyplatí investovat do těchto speciálních vlasových přípravků. Stačí si jen uvědomit, že tepelná úprava je mnohdy při teplotě až 220 stupňů Celsia, a to je opravdu hodně. Termoaktivní přípravky sice poškození vlasů zcela zabránit nedokážou, ale každopádně ho dokáží zmírnit, což je velice pozitivní přínos.
Jak přípravky pro tepelnou ochranu vlasů používat?
Vlasy umyjeme obvyklým způsobem, jemně ručníkem vysušíme, necháme volně částečně proschnout a naneseme speciální ochranný přípravek pro tepelnou úpravu. Může to být sprej nebo krém - postupujte podle návodu. Poté vlasy vysušíme fénem, případně dále upravíme kulmou nebo žehličkou. Nikdy tyto dvě pomůcky pro vaše budoucí lokny, nebo naopak krásně rovnou hřívu, nepoužíváme na mokré vlasy! To je největší hřích a zátěž, kterou můžeme vlasům způsobit.
Dále je třeba dbát na to, aby žehlička nebo kulma nebyla používána na nejvyšší teplotu (pokud přístroj umožňuje takové nastavení). Před použitím tepelného přístroje je nutné vlasy zbavit zbytků laku nebo jiných stylingových přípravků, pokud nejsou vlasy čerstvě umyté.
Která značka je nejlepší?
To se opravdu nedá tak jednoduše říct. Každopádně dáváme přednost známým kosmetickým značkám. Jsou sice dražší, ale na našich vlasech se šetřit nevyplácí, navíc pokud jejich kvalita není nejlepší. Je však nutné myslet i na další péči. Trh nám nabízí spoustu přípravků pro suché, namáhané, krepaté a poškozené vlasy. Nejsou to jen šampony, kondicionéry nebo balzámy. Nechte si poradit od své kadeřnice, má užitečné zkušenosti, které vám chybí.
Foto: Pixabay.com
Autor: Jitka Suchánková