Nemoci a léčba

I v létě vás může postihnout zánět močových cest. Jak se mu bránit?

Komerční prezentace
09.07.2018

Nepříjemná bolest v podbřišku, častější nutkání k močení, zvýšená teplota, bolest při vyprazdňování či krev v moči, ale i bolest beder nebo zad, teplota a výtoky… To vše mohou být příznaky zánětu močového měchýře. Odhalte ho včas, nebo ještě lépe - zkuste mu předejít!

Jak k tomu vlastně dojde?

Nejčastějším původcem zánětu močového ústrojí je bakterie zvaná Escherichia coli . V našich střevech, kde se běžně vyskytuje, je tento mikroorganismus naprosto neškodný, ba naopak prospěšný, ale jakmile se dostane do močové trubice, je zle. Putuje proti proudu moči až do močového měchýře, kde se může začít množit a způsobit infekci. Pokud se zánět močového měchýře ponechá neléčený, hrozí vážnější onemocnění ledvin.

Hygiena je základem

Bakterie se nám do močové trubice dostanou nejčastěji z konečníku, proto by mělo být samozřejmostí důkladné očištění vždy po vykonání potřeby. I do přírody s sebou noste například vlhčené ubrousky pro intimní hygienu. Přísná pravidla by měla platit také pro hygienu před pohlavním stykem i po něm. Dále sem patří pravidelné vyprazdňování měchýře a správný pitný režim, v němž by neměly chybět alespoň 2 l vody za den. Zadržování moči a nedostatečné proplachování měchýře tekutinami totiž pro bakterie tvoří doslova živnou půdu.

Pozor, dámy!

V důsledku anatomické stavby jejich močového ústrojí trpí ženy na infekce a záněty močových cest mnohem více než muži. Bakterie mají z konečníku mnohem jednodušší cestu k jejich močové trubici, než je tomu u mužů. Ta je navíc kratší, čímž jim usnadňuje přístup. Jen v naší republice se dle statistik s tímto problémem setkalo 70 % žen, a to nemluvíme o tom, že téměř čtvrtině se záněty opakovaně vrací. Ke kontraindikacím dále patří ochablé svalstvo po porodu nebo v menopauze, nechráněný pohlavní styk a větší množství partnerů.

Co můžete udělat sami

Víte, jak vás maminka v dětství varovala, že nemáte být dlouho v mokrých plavkách, nechodit s holými zády a nesedat na studené zábradlí, abyste neprochladli? To nebyly plané řeči. Kromě již zmíněných hygienických faktorů je třeba dbát právě na nebezpečí prochlazení ledvin. Dámám se dále, zvláště v letních teplotách, doporučuje nosit bavlněné, volnější spodní prádlo, které dobře saje. Někomu také vadí parfémované kosmetické potřeby.

Pečujte o Vaše močové cesty

Pokud Vás trápí opakující se potíže s močovými cestami, je vhodné pro své tělo něco udělat. Kromě vyšetření u lékaře, adekvátní hygieny a kvalitní stravy můžete vyzkoušet také produkty, jako například Urinal, které obsahují vysoce kvalitní extrakty z kanadské brusinky v kombinaci s extraktem ze zlatobýlu obecného. Zlatobýl obecný je bylina, která podporuje zdraví močových cest a také správné vylučování moči, která vyplavuje močový měchýř a odvádí tak z těla případné bakterie. Brusinky jsou tradičně užívané a dnes vyzdvihované, jako „superpotravina". V případě, že pociťujete první nepříjemné projevy, sáhněte po silnější dávce této unikátní kombinace například v produktu Urinal Akut . V případě, že Vás trápí bolesti, teplota či krev v moči okamžitě vyhledejte lékaře, který předepíše příslušnou léčbu. Klasickou léčbu můžete kombinovat se všemi produkty značky Urinal a nově i s Urinalem Express . Ten rychle ulevuje od pocitu pálení a řezání, protože neutralizuje kyselost moči, která tyto nepříjemné pocity způsobuje.

Autor: Komerční prezentace

Teplotní výkyvy a jejich vliv na člověka
Proč posilovat pánevní dno?

Další články

Jahody - zdravé afrodisiakum?
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Jahody - zdravé afrodisiakum?

30.05.2018

Jíst jahody je vyslovený požitek, snad jen málokdo chuti a vůni tohoto smyslného ovoce v letních měsících úplně nepropadne. Jste na tom stejně i vy? Pak určitě víte, že jahody nejs ...